a

Pierwsze wydarzenie organizowane przez Barak Kultury - Wykład polifoniczny pt. "Śmierć", odbyło się 16 listopada 2005 w baraku na ul. Grunwaldzkiej 55/1 w Poznaniu. Jak się okazało, "śmierć" była początkiem bujnego życia. Od tamtej pory Fundacja Barak Kultury zrealizowała szereg projektów, które na trwałe wpisały się w kulturalną mapę Poznania (min. cykle Wykładów Polifonicznych, Poznańskie Dni Kultury Prawosławnej, Inwazja barbarzyńców). Rozwój Fundacji nie byłby możliwy bez udziału licznych przyjaciół z wielu środowisk i mecenatu wspierających nas instytucji.
W związku z przypadającą w tym roku okrągłą rocznicą powstania naszej inicjatywy, chcielibyśmy podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Baraku. I przypomnieć poznaniakom że jesteśmy razem już 10 lat. Przygotowaliśmy z tej okazji wystawę plakatów, zapowiadających  nasze wydarzenia oraz  pokazy wszystkich salowych spektakli, związanego z Barakiem  Teatru Ba-Q.
Wybór nie jest  przypadkowy, bowiem ich bohaterki świetnie wpisują się w barakowy światopogląd, dowartościowujący  mniejszości. Ślepa i   charyzmatyczna Iłłakowiczówna z "Ćmy", zmysłowa i  pełna życia Fira, bohaterka "Toastu". I  wreszcie "terrorystka" kochająca kobiety czyli Dziewczyna z "Ha Noi". Zapraszamy na spotkania z nimi, bo ich życie mówi o Baraku więcej niż uczone definicje. A zatem: Ten fest czas zacząć!

PROGRAM:
8 grudnia - 30 grudnia
Wystawa "Barak z  plakatu"
Hol, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82
9 grudnia
godz. 19.00 Spektakl "Toast" Teatr Ba-Q
Centrum Amarant, ul. Słowackiego 19-21
11 grudnia
 godz. 19.00 Spektakl "Ha Noi" Teatr Ba-Q
Scena Nowa, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82
Godz. 20.30 Spektakl "Ćma" Teatr Ba-Q
Republika Sztuki Tłusta Langusta, ul. Gwarna 11
12 grudnia
Godz. 18.00 Finał Ten Fest / tylko na zaproszenia
Klubokawiarnia Meskalina, Stary Rynek 6

Więcej info o spektaklach na www.
Wstęp bezpłatny. Wejściówki na spektakl: "Toast"  do odbioru Centrum Amarant, ul. Słowackiego 19-21. Na "Ha Noi" do odbioru w kasach CK Zamek. Na "Ćmę" - rezerwacja internetowa tlustalangusta.pl. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

Plakat