IV Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne

2016-05-06 ( piątek ) – 2016-06-04 ( sobota )
Poznań

Kategoria: Inne

Organizatorzy IV Ogólnopolskiego Festiwalu Konstelacje Teatralne czekają na zgłoszenia do 18 kwietnia. Przegląd ten odbędzie się jak co roku na malowniczo położonej Stacji Szamocin - nieczynnej stacji PKP zaadaptowanej na teatr. Termin konkursu to 3-5 czerwca 2016 roku. Dla laureatów tegorocznej edycji przygotowano spore nagrody. Łączna ich pula to aż 10 000 zł! Jury Konstelacji Teatralnych jest nieprzypadkowe: Magdalena Płaneta, Artur Paczesny, Łukasz Pawłowski - na co dzień zawodowi aktorzy, reżyserzy, scenarzyści, wywodzący się z ruchu teatrów offowych. Nie zabraknie też gościnnych występów w ramach festiwalu, ale o tym potem.
Konstelacje Teatralne tworzą artystyczną przestrzeń dla ludzi powiązanych ze sobą tą samą pasją - teatrem. Pragniemy by festiwal skupiał wokół siebie młodych twórców czerpiących inspirację ze skarbca światowej literatury. Pierwsza edycja festiwalu utwierdziła nas w przekonaniu o tym, jak bardzo nurt polskiego teatru amatorskiego potrzebuje nowego miejsca do twórczego wzrastania, dzielenia się, spotkania.
To z myślą o tych twórcach, organizujemy w Ośrodku Edukacyjno-Teatralnym "Stacja Szamocin" kilkudniowy festiwal, będący okazją zarówno do zaprezentowania spektakli teatru alternatywnego, jak i obejrzenia spektakli innych twórców, a także uczestniczenia w spektaklach uznanych artystów, czy zmierzenia się z konstruktywną opinią profesjonalnych jurorów: pedagogów teatralnych, aktorów, reżyserów i językoznawców. Stwórzmy wspólnie twórczą, teatralną konstelację! Czekamy na Was! - Organizatorzy! Karta zgłoszeniowa oraz regulamin są dostępne na stronie: www.teatrplanetam.pl/konstelacje-teatralne

Plakat