plakat

Jarmark Francuski

2016-06-01 ( środa ) – 2016-06-05 ( niedziela )
Stary Rynek, Poznań

Kategoria: Targi Inne

W środę na poznańskim Starym Rynku zagości Jarmark Francuski, a wraz z nim niepowtarzalna atmosfera, pyszne specjały kuchni francuskiej i wiele innych atrakcji.

Jarmark Francuski to niepowtarzalna i jedyna w ciągu roku okazja, aby skosztować specjałów z różnych regionów Francji. Wyjątkowym elementem imprezy jest możliwość posmakowania specjałów kuchni francuskiej, pysznego tartiflette, świeżo pieczonych chlebów, bagietek czy croissantów. Na stoiskach serwowane będą prawdziwe rarytasy - pasztety z kaczych i gęsich wątróbek, szynki i wędliny a przede wszystkim sery - smaczne i okazałe. Duży wybór sprawi, że będzie to prawdziwa uczta kulinarna.

Nie zabraknie również słodkości, od wysokiej jakości czekolady, prowansalskiego nugatu po żelki oraz wyjątkowe bretońskie naleśniki i ciasteczka. Będą także oryginalne przyprawy, pochodzące z byłych kolonii francuskich, egzotyczne dodatki do mięs i potraw. Oczywiście wielką atrakcją będzie możliwość degustacji i zakupu różnorodnych win. Ponadto wystawcy bardzo chętnie podzielą się wiedzą o swoich produktach, zdradzą przepisy na ciekawe potrawy.

Poza strefą gastronomiczną będzie można zakupić kolorowe, kaszmirowe szale, pashminy czy biżuterię. Oczywiście nie może zabraknąć wyjątkowych zapachów perfum, prowansalskiej lawendy czy mydeł z Marsylii. Będzie również można nabyć wielobarwne i wysokiej jakości obrusy z francuskiego adamaszku oraz noże kuchenne z Thiers - miasteczka słynącego z tradycyjnych metod ich produkcji.

opr. sw