a

Widowisko historyczne - Orzeł i Krzyż

30.06 – 23.07.2016

Plenerowe widowisko historyczne "Orzeł i krzyż", półtoragodzinną podróż w czasie - od legendy o Lechu, Czechu i Rusie, poprzez początki państwa polskiego, Zjazd Gnieźnieński, aż po wiek XX.

Przez historyczną panoramę wydarzeń prowadzić nas będzie błazen Stańczyk - momentami krytyczny i gorzki, momentami wzniosły, niekiedy śmieszny, lecz zawsze pełen miłości ku Rzeczypospolitej. Inspiracją dla poszczególnych scen będą natomiast najwybitniejsze dzieła polskiego malarstwa historycznego, m.in.: "Zaprowadzenie Chrześcijaństwa" Jana Matejki, "Bociany" Józefa Chełmińskiego i "Zatruta studnia" Jacka Malczewskiego.

Widowisko prezentowane będzie po zachodzie Słońca, z zastosowaniem nowoczesnych technik dźwiękowych, oświetleniowych i multimedialnych. Szczególną siłą przedstawienia będą jednak grający w nim wolontariusze - mieszkańcy Murowanej Gośliny, Poznania i wielu sąsiednich gmin, łącznie ok. 400 osób w wieku od 4 do 80 lat. Wielu aktorów ma już spore doświadczenie sceniczne. Przez ostatnie lata tworzyli oni nasze wcześniejsze, bardzo ciepło przyjęte, widowiska.

TERMINY WIDOWISKA "ORZEŁ i KRZYŻ"

30 czerwca / czwartek (PRAPREMIERA)
1 lipca / piątek
2 lipca / sobota
7 lipca / czwartek
8 lipca / piątek
9 lipca / sobota
15 lipca / piątek
16 lipca / sobota
17 lipca / niedziela
21 lipca / czwartek
22 lipca / piątek
23 lipca / sobota

Bilety w cenie 30, 40 i 50 zł (grupowy, ulgowy, normalny) już dostępne. W przedsprzedaży ceny promocyjne!!! Prosimy pytać w punktach sprzedaży.

Bilety można nabyć w Poznaniu i Murowanej Goślinie.

  • Kasa Parku Dzieje, ul. Bracka 9, Murowana Goślina
  • Cukiernia Kawał Tortu, ul. Mostowa 1, Murowana Goślina
  • Restauracja/kawiarnia "Tubajka", ul. Kręta 15, Murowana Goslina
  • TIXER, ul. Sciegiennego 20, Poznań; od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00

Bilety dostępne także on-line.

oprac.LT, akt.sw

Bilety dostępne w: