a

Poznański Klub Podróżnika - Spotkanie z Magdą Bogusz

2016-09-19 ( poniedziałek )
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, Poznań

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Magdą Bogusz autorką książki "Pirania na kolację. W 1405 dni w podróży dookoła świata".

Magda i Tomek przemierzyli prawie cały świat. Ich podróż trwała 1405 dni, a zaczęła się 14 lipca 2010 roku na lotnisku w Warszawie, gdzie z biletem w jedną stronę polecieli do Stanów Zjednoczonych. Byli na 4 kontynentach, w 27 krajach. Trochę stopem, a potem zardzewiałym samochodem przejechali Stany Zjednoczone. W Meksyku zrozumieli, że nie wszyscy na świecie mówią po angielsku, w Gwatemali uczyli się więc hiszpańskiego. W Kolumbii kupili motor, którym jechali przez Ekwador, Peru, Boliwię i Chile, w ten sposób dotarli aż do Patagonii. W ciągu następnych kilku miesięcy jachtostopem pokonali Ocean Spokojny. Odwiedzili Indian Kuna na archipelagu San Blas, na Galapagos spacerowali wśród legwanów i fok, podziwiali żółwie i pływali z rekinami, na Fidżi byli na obiedzie u wodza wioski, na Vanuatu zaglądali do wnętrza czynnego wulkanu. W Australii pracowali, aby zarobić na podróż po Azji. W Tajlandii kupili rowery i przejechali na nich przez Kambodżę, Laos i Chiny, aż do Hongkongu. Trzy miesiące spędzili w Himalajach i po blisko 4 latach wrócili do Polski.
"Przejechaliśmy świat dookoła. 50% nadpobudliwego wariata, 50% cierpliwego myśliciela. Życie mamy karmelowo - octowe. W górach też przecież świeci słońce, a na plaży można zawsze znaleźć cień. Patrzymy w tym samym kierunku, ale w inną stronę. Czy tak się w ogóle da? Odpowiedź znajdziecie podczas naszej prezentacji."

Bilety w cenie 17 zł dostępne on-line.

oprac.LT

Zobacz www.poznanskipodroznik.pl/