w

Festiwal WILDA W RUCHU

24.09 – 09.10.2016

Festiwal przybierze formę cotygodniowych wydarzeń scenicznych odbywających się przez trzy weekendy pod rząd (soboty i niedziele) w okresie od 24 września do 9 października br. Zostanie on również wzbogacony przez warsztaty aktorskie i ruchowe. Wszystkie wydarzenia odbędą się w dzielnicy Wilda w Poznaniu a wynika to z charakteru grantu przyznanego przez Radę Osiedla Wilda. Ze względu na braki lokalowe gdzie można by zorganizować profesjonalne spektakle, wydarzenia odbędą się w lokalizacjach nietypowych lub adaptowalnych do potrzeb kulturalnych. Wybrane lokacje to m.in. sale warsztatowe Stowarzyszenia Klanza przy ulicy Poplińskich czy podziemny tunel pieszo-rowerowy przy dworcu PKP pod ulicą Matyi.

W założeniu projekt ma się opierać na formach scenicznych wywodzących się z dziedzin ruchu obejmujących spektakle i pokazy tańca współczesnego, aktorską ekspresję cielesną, balet, Parkour, Kalistenikę i Break Dance.

Artyści biorący udział w festiwalu to w większości mieszkańcy Wildy i Poznania, a pozostała część to przyjezdni spoza Poznania. Taki podział parytetów ma na celu ukazanie twórczości rodzimej oraz takiej, której na co dzień nie można spotkać w Poznaniu.

Program : 

WEEKEND 1
--- 23 września PIĄTEK godz.17.30 "Fyrtel w ruchu". Instalacja artystyczna Magdaleny Priebe u zbiegu ulic Roboczej i Przemysłowej (wstęp bez wejściówek)
--- 24 września SOBOTA godz.19.00 "Boski smród klajstru". Choreografia i wykonanie: Dorota Michalak i Marcin Wolny. 
Ul. Poplińskich 12, Wilda
---25 września NIEDZIELA godz.19.00 "SEX" Teatr Tańca KOINSPIRACJA. Idea i reżyseria: Adrian Rzetelski. Kreacja wspólna: Patrycja Trzynoga, Bartłomiej Raźnikiewicz, Stanisław Pawlak. Muzyka: Stanisław Pawlak. 
Ul. Poplińskich 12, Wilda

WEEKEND 2
---29-30 września, godz. 19.00-21.30 WARSZTATY AKTORSKIE z Hubertem Kożuchowskim 
Ul. Poplińskich 12, Wilda 
---1 października SOBOTA godz.19.00 "Panakeia" Teatr NOWEGO ze Szczecina. Reżyseria: Ewa Chmielewska. Wykonanie: Ewa Chmielewska i Dominik Smaruj. 
Ul. Poplińskich 12, Wilda
---2 października NIEDZIELA godz.19.00 (niedziela)."Mijanie" Teatr Tańca EGO VU z Gryfina. Choreografia i taniec: Eliza Hołubowska, Maja Szymkowiak, Krzysztof Gmitter. 
Ul. Poplińskich 12, Wilda

WEEKEND 3
---6-7 października, godz. 19.00-21.30 WARSZTATY TANECZNE z Anielą Kokoszą 
Ul. Poplińskich 12, Wilda
---8 października SOBOTA godz.19.00 Koncert "Wildeckie elektro". Wykonawcy: Duet bloki w składzie Paulina Ślusarek i Piotr Kowalski, support: Maciej Kuśnierz.
Restauracja "START", ul. Górna Wilda 74/63 (Róg Spadzista/Różana)
---9 października NIEDZIELA godz.19.00 Taneczne jam session czyli pokazy akrobatyki ulicznej, breakdance, kalisteniki i tańca współczesnego. Multimedialna wystawa zdjęć Anny Patan pt. "Ciało w ruchu".
Miejsce: podziemne przejście pieszo-rowerowe pod ulicą Matyi przy dworcu PKP/PKS (wstęp bez wejściówek)

Wszystkie imprezy zostały dofinansowane przez Radę Osiedla Wilda w ramach Wildeckich Inicjatyw Osiedlowych.
DARMOWE WEJŚCIÓWKI będą dostępne już od wtorku 20 września w:
-Biurze Festiwalowym "Lokal Wilda" ul. Chwiałkowskiego 10
-Centrum Informacji Miejskiej ul. Ratajczaka 44

opr.sw