m

Festiwal Mediations Biennale

01.10 – 30.10.2016

Jeden z największych polskich festiwali sztuki współczesnej już po raz piąty odbędzie się w Poznaniu. Na wszystkich zwiedzających czekają starannie wyselekcjonowane wystawy, performance'y, dyskusje i szereg dodatkowych atrakcji.

Przygotowane przez Czapski Art Foundation przedsięwzięcie zawierają w sobie niełatwe do jednoznacznego osądu motywy przewodnie - fundamenty wolności, tożsamości oraz dążenia do integralności społeczności i ich kultury. Temat, którego wybór został zargumentowany pojawiającymi się ekstremizmami, ruchami migracyjnymi czy terroryzmem, zostanie przybliżony poprzez prace najciekawszych twórców z kilku kontynentów. Na zwiedzających czekają rzeźby, obrazy oraz instalacje artystów z Afryki, Izraela, Japonii, Chin, Niemiec czy Słowacji. Nie zabrakło także miejsca dla najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej z naszego kraju.

W całym dyskursie o kryzysie, jaki dopadł Europę po upadku muru berlińskiego i pozornym ładzie, zaproszeni goście postarali się znaleźć złoty środek dla postępującego paradoksu kulturalnego. Polemizując, asymilując ze sobą różne tradycje i obnażając konserwatywne bariery, próbują odpowiedzieć na pytanie, czy na świecie istnieją jeszcze uniwersalne wartości.

W tym roku organizatorzy przewidzieli pięć miejsc wystawienniczych: Centrum Kultury Zamek, Pawilon Nowa Gazownia, Galerię u Jezuitów, Muzeum Archidiecezjalne oraz Muzeum Narodowe. Oprócz klasycznych ekspozycji, na zainteresowanych czekają oprowadzania kuratorskie, Noc Biennale, sympozja oraz dyskusje z udziałem ekspertów kulturoznawstwa, działania performatywne i konkursy. Jako że wydarzenie potrwa miesiąc, z pewnością każdy znajdzie w jego programie dla siebie coś interesującego. 

Więcej informacji

Szerzej o wydarzeniu także na kulturapoznan.pl

opr.sw, akt.LT

Zobacz mediations.pl/biennale/