plakat

Akcja sprzątania brzegów Warty - Spływaj śmieciu, tej!

2016-10-08 ( sobota )
10:00-14:00
Plaża Miejska Rataje, os. Piastowskie, Poznań

Kategoria: Inne Oświata

Akcja "Spływaj śmieciu, tej!", czyli wielkie sprzątanie brzegów Warty. Stan wody w rzece po wyjątkowo suchym wrześniu jest niski. Warunki do tego, by posprzątać i pozostawić po sezonie czyste nabrzeże są doskonałe.

Sprzątanie potrwa od 10.00 do 12.00 i obejmie odcinek nabrzeża między Plażą Miejską Rataje (os. Piastowskie) a Cyplem (ul. Estkowskiego, Przystań). W odstępach co 200 metrów po obu stronach rzeki znajdowały się będą punkty (patrz mapka), w których rozdawane będą potrzebne do sprzątania akcesoria: worki na śmieci, rękawice i in. Tam też będzie można oddawać zapełnione odpadami worki.

Około godziny 12.30, gdy nabrzeże będzie już czyste, zmęczeni porządkami będą mogli się posilić po pracy. Organizatorzy przewidzieli wspólne grillowanie, będzie też kuchnia polowa z darmową grochówką i kiełbaskami, kawą, herbatą oraz wodą.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy akcji wezmą udział w konkursie. Zwycięzcą zostanie osoba, która uzbiera największą ilość śmieci. Do wygrania są trzy tablety oraz koszulki z napisem "Spływaj śmieciu, tej!". Najlepszy wynik z ubiegłego roku to 34 worki odpadów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi o godzinie 14.

Partnerzy akcji: Zakład Zagospodarowania Odpadów, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, Straż Miejska, KontenerArt, Brzeg Wschodni, Alkom, Mamy Rzekę