a

Urban View - Jesień Filmowa w Akademii Miasta

2016-10-23 ( niedziela )
Fundacja Malta, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

W ramach Akademii Miasta i Jesieni Filmowej zapraszamy na Urban View - program filmów krótkometrażowych o szeroko pojętej miejskości.

Jeśli miasta zachowają obecne tempo rozwoju to do 2030 r. co drugi Ziemianin będzie mieszkał w mieście, a do 2050 r. tylko jedna trzecia ludzkości będzie się osiedlać poza obszarem zurbanizowanym. Dlatego miasto należy cały czas analizować i stwarzać na nowo tak, by sprostało oczekiwaniom jego lokatorów.

Dzięki filmom zaprezentowanym w ramach Urban View przeniesiemy się w miejsca, które stawiają kluczowe pytania o jakość naszego życia w miejskiej dżungli. To także idealna okazja do celebracji przestrzeni, w której przebywamy na co dzień, zarówno wystylizowanych prywatnych domów, jak i monumentalnych budowli, niosących ze sobą niesamowity ładunek historyczny. To moment, w którym możemy zadać sobie pytanie czy świadomie poruszamy się w przestrzeni, w której funkcjonujemy. Film to doskonałe narzędzie do przyjrzenia się uważnie tej kwestii.

Temat miasta będą eksplorować też uczestnicy Akademii Miasta, nowego, edukacyjnego programu Malta Festival Poznań, którego pierwsza edycja odbywa się w październiku i listopadzie. Podczas spotkań z artystami, animatorami i badaczami z Polski, Holandii i Danii uczestnicy poznają autorską metodę planowania przestrzennego z użyciem gry, sposoby wykorzystywania mediów cyfrowych do badania i tworzenia nowych narracji w miastach oraz dowiedzą się jak przeprowadzić badania potrzeb i problemów lokalnej społeczności i przeanalizują sukcesy i porażki projektów miejskich.

Więcej informacji w linku PROGRAM URBAN VIEW.

akt.LT