l

Spotkanie z Łukaszem Superganem - "Droga. 4000 km pieszo do Santiago de Compostela"

17.11.2016
19:00

Niewiele jest dróg, które są starsze niż ta. Dlatego nazywa się ją po
prostu "Drogą" - "Camino". Od ponad tysiąca lat pielgrzymi ze wszystkich  zakątków Europy wyruszają w drogę do północno-zachodniej Hiszpanii. Jak  głosi chrześcijańska tradycja to tam, ponad 1000 lat temu, odnaleziony  został grób świętego Jakuba Apostoła, apostoła Chrystusa. Miejsce jego  spoczynku stało się jednym z najważniejszych sanktuariów świata,  Santiago de Compostela, gdzie co roku przybywają setki tysięcy ludzi.
Wędrują przez Hiszpanię, by zanieść do grobu świętego podziękowania,  prośby i modlitwy. Wielu innych podąża tam z ciekawości, by poznać kraj  i jego kulturę. Inni - by zmierzyć się ze sobą. W szlakach wiodących do  Santiago tkwi magia, która sprawia, że co roku tłumy wędrowców ruszają,  by odbyć trudny marsz do tego miejsca.
3 lata temu Łukasz rozpoczął najdłuższą drogę swojego życia. Na
podobieństwo średniowiecznych pątników, wyruszył pieszo do Hiszpanii  wprost spod drzwi swojego domu, z Warszawy. Wędrując przez 5 krajów  Europy, po 111 dniach dotarł do Santiago i nad brzeg Atlantyku,  przechodząc około 4000 kilometrów, trudnych, pięknych, wzruszających,  zmuszających do refleksji.
Jak wygląda Stary Kontynent z perspektywy pieszego? Kim są ludzie,  którzy decydują się na długą wędrówkę do Santiago i po co mierzą się z  jej trudnościami? Jak zmienia się człowiek u kresu takiej drogi? I czy  niewierzący może iść na pielgrzymkę? "Droga" to opowieść o najdłuższej  wędrówce życia, emocjach jakie jej towarzyszyły i ludziach spotkanych na  szlaku.
Łukasz Supergan - specjalista od wędrówek długodystansowych, w ciągu 5  lat przeszedł około 15 000 km. Pokonał 4000 km szlaku z Warszawy do  Santiago de Compostela, dwukrotnie przeszedł Łuk Karpat (w tym jako  pierwszy człowiek samotnie), przemierzył całość Pirenejów i irańskie  góry Zagros, a ostatnio - także Islandię. Autor książek "Pustka wielkich  cisz" i "Pieszo do irańskich nomadów".

Bilety - 17 zł.

opr.sw

Zobacz www.poznanskipodroznik.pl/