a

Wieczór autorski Macieja Mazurka

2016-12-07 ( środa )
Dom Literatury, ul. Wroniecka 14, Poznań

Dom Literatury Biblioteki Raczyńskich oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zaprasza na wieczór autorski Macieja Mazurka i prezentację tomu poetyckiego Nadchodzi burza ("Biblioteka Toposu", Sopot 2016).
Prowadzenie: dr Paweł Czapczyk

Maciej Mazurek, ur. w 1963 roku, malarz poeta, krytyk sztuki i publicysta. Absolwent liceum plastycznego w Poznaniu, a następnie polonistyki i historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Wykładowca na Akademii Muzycznej i Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, a także na APS w Warszawie; w latach 2006-2011 pracował w TVP Kultura. Był redaktorem naczelnym kwartalnika "Arttak - Sztuki Piękne". Publikował na portalu "wPolityce", "Gazecie Polskiej Codziennej", jest członkiem zespołu "Teologii Politycznej". Przygotował kilkanaście wystaw indywidualnych, jest autorem wielu esejów o sztuce, recenzji i wywiadów. Opublikował tomiki poetyckie Niejasna obietnica odmiany losu (1989), Poezja, filozofia i sposoby zabijania ryb (1996), Światła nad rzeką (2010) oraz Nadchodzi burza (2016). Autor monografii Mierzejewscy (2004).

Wieczór autorski Macieja Mazurka i dyskusję o jego nowym tomie poezji, wydanym w serii Biblioteka "Toposu", poprowadzi Paweł Czapczyk, rocznik 1969, doktor nauk humanistycznych, autor książki Portret humanisty: Zygmunt Kubiak w kręgu eseistyki, mitologii i krytyki kultury, wielu publikacji w czasopismach, takich jak "Twórczość", "Nowe Książki",  "Więź", "Arttak - Sztuki Piękne".

Wstęp wolny.

_
oprac.LT