t

Wolny Targ Świąteczny

2016-12-10 ( sobota ) – 2016-12-11 ( niedziela )
10:00-20:00
Dziedziniec Sztuki - Stary Browar, ul. Półwiejska

Wolny Targ tym razem odbędzie się w przepięknych przestrzeniach Centrum Kultury i Sztuki Stary Browar - na trzech kondygnacjach budynku Galerii, usytuowanego na Dziedzińcu Sztuki, znajdziecie wyjątkowe prezenty dla najbliższych, znaną już atmosferę wolności oraz możliwość spotkania wspaniałych ludzi, którzy kochają to co robią.

Wolny Targ Świąteczny zbierze pod jednym dachem prawie 70 wystawców, którzy przywiozą ze sobą wszystko co piękne i robione z pasją. Dzieła ludzkich rąk i efekty talentów. Biżuteria, rzemiosło artystyczne, ręcznie szyte zabawki, oryginalne przedmioty do domu, lokalne i europejskie manufaktury oraz mnóstwo innych wspaniałych rzeczy z duszą. Nie zabraknie spółdzielni socjalnych, stowarzyszeń i fundacji, które dochody ze sprzedaży przeznaczą na cele statutowe.

To już trzecia przedświąteczna edycja Wolnego Targu, który za zadanie bierze sobie przede wszystkim promocję lokalnej kreatywnej przedsiębiorczości. W ciągu dwóch lat w kolejnych edycjach Wolnego Targu wzięło udział już ponad 1000 wystawców - artystów, rzemieślników, projektantów, lokalnych inicjatyw społecznych i kulturalnych, spółdzielni socjalnych, wydawnictw itp.

I tym razem, 10 i 11 grudnia, będzie okazja, by zakupić dla najbliższych prezenty, jakich trudno szukać w masowej sprzedaży - oryginalną biżuterię, zabawki, ozdoby świąteczne, autorską galanterię, sztukę użytkową, kosmetyki naturalne, grafiki i wiele innych unikatowych, oryginalnych upominków.

Wolny Targ to nie tylko sprzedaż - na dzieciaki czekać będą całodzienne warsztaty artystyczne - ceramiczne, szyciowe, tworzenie ozdób świątecznych i inne...

opr.sw