a

Wystawa przedstawia historię kompleksu biurowego UBIQ 34, zwycięzcy nagrody im. Jana Baptysty Quadro na najlepszą realizację architektoniczną 2015 roku.

Nagrody:

17.11.2016r. UBIQ 34 otrzymał prestiżową w poznańskim środowisku nagrodę im. Jana Baptysty Quadro na najlepszą realizację architektoniczną 2015 roku.

Od początku istnienia UBIQ 34 przyciąga uwagę i zdobywa liczne nagrody architektoniczne. Jest laureatem m.in. nagrody Eurobuild CEE zarówno na biurowiec roku 2015, jak i rewitalizację roku 2015, Nagrody Roku 2015 Stowarzyszenia Architektów Polskich za obiekt zrealizowany na obszarze objętym ochroną konserwatorską, czy wyróżnienia w konkursie Brick Award 2013.

Opis kompleksu:

UBIQ 34 to centrum biurowo-usługowe zlokalizowane w Poznaniu, w sercu Grunwaldu. Poza biurami, które stanowią dominującą funkcję kompleksu, zaprojektowano również przestrzeń na lokal gastronomiczny oraz osobny budynek pełniący funkcje konferencyjno-wystawiennicze (w trakcie realizacji). 

Trzy budynki UBIQ 34 to obiekty o niepowtarzalnym charakterze stworzonym przez połączenie historycznej tkanki architektonicznej, pięknej zieleni i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. 

Prace rekonstrukcyjne w budynku zabytkowym przywróciły mu blask, jednocześnie dostosowując jego wnętrza do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. Dominującym materiałem budowlanym w nowym budynku biurowym jest ręcznie formowana cegła nawiązująca do elewacji budynku zabytkowego. Elementy elewacji wykonane ze szkła i aluminium wprowadzają do przestrzeni wątki współczesne, jednocześnie harmonijnie współgrając z tradycyjnym charakterem kompleksu.

Lokalizacja inwestycji:

UBIQ 34, usytuowany jest w jednym z najbardziej prestiżowych fragmentów funkcjonalnego śródmieścia Poznania. Otoczenie charakteryzuje się wysoką jakością historycznej i współczesnej architektury oraz dużym udziałem terenów zielonych. W najbliższym sąsiedztwie UBIQ 34 zlokalizowane są wszystkie najważniejsze funkcje usługowe o charakterze centrotwórczym: biura i kancelarie, galerie handlowe, punkty usługowe, restauracje, parki miejskie itp.

Historia:

Zabytkowy budynek przy Grunwaldzkiej 34 powstał w 1885 roku jako kantyna oficerska dla kadry stacjonującego tu II Pułku Huzarów w surowym wojskowym stylu, tzw. Rohbaustill. Do połowy lat 60 XX wieku z powodzeniem służył różnym celom wojskowym. W 1965 roku jego funkcja uległa zmianie i otwarto w nim przedszkole, które funkcjonowało tu do 2012 roku. W 2013 firma CDF Architekci uzyskała pozwolenie na budowę kompleksu biurowego. UBIQ 34 otwarto w kwietniu 2015 roku.

Czas trwania wystawy: 26.11 - 31.12, (nieczynna w niedziele)

Godziny otwarcia wystawy:  10:00 do 17:00

Wstęp wolny.

_
oprac.LT

Plakat