plakat

Przegląd filmów mastershot

2016-12-16 ( piątek )
18:00-20:30
Dawna kawiarnia Głośna, nad kinem Muza, ul. Święty Marcin 30, Poznań

Kategoria: Inne

16 grudnia w dawnej kawiarni Głośna nad kinem Muza odbędzie się pierwszy przegląd filmów jednoujęciowych, nadesłanych na konkurs oraz filmów zrealizowanych przez uczestników warsztatów filmowych w ramach pierwszej edycji Mastershot Film Festival.

Podczas przeglądu filmów mastershot, który jest zakończeniem pierwszej edycji warsztatów, konkursu i festiwalu, ogłoszeni i nagrodzeni zostaną zwycięzcy konkursu, a organizatorzy podsumują realizację pierwszej edycji Mastershot Film Festival.

Dlaczego właśnie film w jednym ujęciu? Ponieważ mastershoty są w światowej kinematografii coraz bardziej popularne. Filmy zrealizowane w jednym lub kilku długich ujęciach święcą triumfy na festiwalach i w kinach. Z wykorzystaniem długich ujęć zostały zrealizowane tak znane produkcje, jak np.: "Grawitacja" - Oscar w 2013 r., "Birdman" - Oscar w 2014 r., "Zjawa" - Oscar w 2015 r. Dzięki mastershotom film znacznie zyskuje na wizualnej atrakcyjności. Słynne długie ujęcia zachwycają wykonaniem i przyciągają rzesze widzów do kin.

3 i 4 grudnia 2016 r. w Poznaniu, w CK Zamek obyły się trzecie warsztaty filmowe z produkcji mastershotów. Prowadzący Jarek Żarski, Staszek Mąderek wraz z zaproszonymi gośćmi, operatorami i aktorami z Teatru Nowego, wprowadzili uczestników w zasady pracy na planie filmowym i przybliżyli proces produkcji filmu w jednym ujęciu od strony wykonawczej i technicznej. Następnego dnia uczestnicy wraz z prowadzącymi wyprodukowali krótkometrażowy, jednoujęciowy film na podstawie scenariusza, który samodzielnie stworzyli właśnie podczas warsztatów.

Wszystko zaczęło się w listopadzie 2015 r., w Małym Domu Kultury Dragon kiedy, przy wsparciu m.in. Miasta Poznań, Poznań Film Commission oraz przyjaciół i partnerów MASTERSHOT FILM FESTIVAL, podczas jednego dnia zdjęciowego powstał kilkunastominutowy film fabularny pt. "Punkt", w którym główną rolę zagrał Mirosław Zbrojewicz. W powstawaniu mastershota wzięli również udział kaskaderzy ze Stunt Studio i został wykonany skok z trzeciego piętra kamienicy. Zarówno mastershot "Punkt", jak i dokumentalny Making of został zrealizowany przez uczestników, którzy pracowali na profesjonalnym sprzęcie w poszczególnych pionach realizacyjnych: operatorskim, oświetleniowym, dźwiękowym, scenograficznym.

Warsztaty filmowe z realizacji filmów mastershot w Poznaniu to projekt współfinansowany przez Miasto Poznań i przez PISF.

Zobacz www.mastershotfestival.pl