czekoladowy domek

Czekoladowe rzeźby - wystawa

2017-01-12 ( czwartek ) – 2017-02-12 ( niedziela )
Stary Browar (vis a vis Pijalni Czekolady E.Wedel) , ul. Półwiejska 40, Poznań

Kategoria: Wystawy Inne Dziecko

Mieszkańcy Poznania przez miesiąc będą mogli podziwiać niezwykłe rzeźby oraz makietę czekoladowego miasta. W dniach 12 stycznia - 12 lutego w Starym Browarze, vis a vis Pijalni Czekolady E.Wedel, odbędzie się słodka wystawa przygotowana przez Meastro Czekolady Janusza Profusa oraz Joannę Profus. To niepowtarzalna okazja - rzeźby na co dzień znajdują się w Warszawie w Fabryce Czekolady E.Wedel.

W ramach wystawy zwiedzający będą mogli obejrzeć serię ręcznie wykonanych figurek i przedmiotów z czekolady. A wśród nich między innymi pies Irys - rzeźba całkowicie wykonana z czekolady deserowej, cieniowana białą, mleczną i gorzką czekoladą oraz sokół z czekolady. Na miłośników mody czeka sukienka Azteków - rzeźba przedstawiająca manekina z mlecznej czekolady odzianego w suknię o charakterystycznej fakturze czy też strój dla tancerki salsy.

Ale to nie jedyne rzeźby, jakie będą mogli w najbliższych dniach podziwiać mieszkańcy Poznania. Na zwiedzających Stary Browar czeka również makieta czekoladowego miasta, do której wykonania użyto około 500 kg czekolady. W jej skład wchodzą elementy krajobrazu, ale również samochody, ruchomy słodki pociąg czy domki.

Każdy kto nacieszy oczy czekoladowymi rzeźbami będzie mógł wstąpić do Pijalni Czekolady E.Wedel i przekonać się, jak smakuje najlepszej jakości wedlowska czekolada.