plansza do gry w Chińczyka

Turniej w Chińczyka o Puchar Łazarza "Dla Amelki"

18.02.2017
16:00 19:00

Organizatorzy zapraszają do udziału w turnieju w popularną grę planszową "Chińczyk". Turniej ma charakter charytatywny - cały dochód z niego zostanie przekazany na leczenie Amelii Klatkiewicz - 1,5-rocznej dziewczynki z poznańskiego Łazarza, podopiecznej Fundacji "Kawałek Nieba".

Turniej odbędzie się w Cafe Przymiarka przy ul. Wyspiańskiego 15, a dokładniej w Chłodni - piwnicy lokalu. W turnieju może wziąć udział maksymalnie 32 zawodników. Każdy z nich rozegra w sumie trzy partie w "Chińczyka". Zwycięzca wygra Puchar Łazarza, a cała trójka z podium otrzyma także nagrody do wyboru: zegarek męski, srebrny łańcuszek i naszyjnik. Nagrody będą czekały też na innych zawodników - zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników turnieju. Wziąć udział w turnieju może każdy niezależnie od wieku.

Wpisowym jest dowolny datek na rzecz leczenia Amelki Klatkiewicz. Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, wiek (w przypadku osób niepełnoletnich) i numer kontaktowy należy wysyłać drogą mailową na adres: kubiak.zenon@wp.pl (tytuł maila: "Chińczyk").

Informacje o Amelce: Amelia Klatkiewicz ma 1,5 roku. Urodziła się jako wcześniak. Przyszła na świat trzy miesiące wcześniej niż powinna, więc wraz z pierwszym oddechem musiała stawić czoło m.in. niewydolności oddechowej, martwiczemu zapaleniu jelit, wadzie serca, dysplazji i naczyniakom. Gdy miała kilka miesięcy, wykryto u niej malformację tętniczo-żylną prawego ramienia. To bardzo rzadka anomalia naczyniowa - w jej rączce występują nieprawidłowe połączenia tętnic i żył, które prowadzą do nienaturalnego rozrostu naczyń krwionośnych. Wraz z nimi rozrasta się cała kończyna, która wymusza szybszy przepływ krwi. Dla serca to dodatkowe obciążenie, dlatego gdy kończyna jest już zbyt przerośnięta, trzeba ja amputować. W Polsce nie ma szpitala, który dysponowałby wystarczającym wyposażeniem i zespołem lekarskim doświadczonym w leczeniu tak rzadkich schorzeń u tak małych dzieci, dlatego rodzice zdecydowali się leczyć Amelkę w klinice w Magdeburgu. Dzięki pomocy Fundacji "Kawałek Nieba" i zbiórce za pośrednictwem strony Siepomaga.pl Amelka przeszłą już dwa pierwsze serie embolizacji - zabiegów polegających na zamknięciu nieprawidłowo połączonych naczyń krwionośnych. Lekarze nie mogli jednak od razu usunąć wszystkich wykrytych anomalii, gdyż byłoby to niebezpieczne dla życia. Amelka musi przejść jeszcze przynajmniej kilka takich zabiegów, a to oznacza koszty, które zdecydowanie przerastają możliwości finansowe jej rodziców, stąd pomysł zorganizowania turnieju charytatywnego w Chińczyka. Amelkę można także wspomóc, przekazując pieniądze na zbiórkę prowadzoną na stronie Fundacji Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/ameliaklatkiewicz.

Zobacz www.facebook.com/events/1924442214450965/