mydło

Warsztaty mydlarskie - Dzikie mydło dla początkujących

26.02.2017
16:00 19:00

Wybór dobrego kosmetyku do mycia czy pielęgnacji ciała to nie lada wyzwanie. Często ciężko jest połapać się w składzie produktu, do zakupu którego zachęca etykietą z napisem "Naturalny".
Jeśli chcecie dowiedzieć się jak tworzyć własne mydło do mycia i pielęgnacji całego ciała, a także jak zawrzeć w nim wielką moc roślin - zapraszam na warsztaty mydlarskie.
Na zajęciach poznasz mydlane BHP czyli zasady bezpieczeństwa w mydlarskiej pracowni.
Następnie przejdziemy do mydlanego abc czyli porozmawiamy o składzie mydła, jakich tłuszczy używać w domowej mydlarni oraz jakie są ich właściwości. Przeanalizujemy wspólnie kalkulator mydlany i zastanowimy się jak tworzyć własna recepturę mydła. Opowiem o destylacji i o tym jak możemy używać olejków do naszych mydeł. Dowiesz się jakie olejki przyspieszają tężenie mydła, a które szybko tracą zapach oraz co najważniejsze jak olejki działają na nasz organizm i skórę ciała. Nie zabraknie także wiedzy na temat PH skóry oraz tego jak ocenic kiedy Twoje mydło będzie już dojrzałe.
Wykonasz:
Leśne mydło pokrzywowe. Dowiesz się jak wykonać macerat ziołowy do wykonania ziołowego mydła oraz jakie rośliny najlepiej sprawdzą się do tego celu. Samodzielnie dobierzesz kompozycje zapachowe z olejków eterycznych. Będzie to mydło pielęgnujące o właściwościach nawilżających, bardzo łagodne, a dzięki zawartości wyciągów z pokrzywy (macerat przygotowany wcześniej przeze mnie oraz napar wykonany na zajęciach) będzie łagodziło podrażnienia i zmiękczało naskórek.
UWAGA: Mydło sodowe wymaga leżakowania (minimum 4 -6 tygodni) dlatego na zajęciach będziemy uzywac foremek o róznych kształtach, które można zabrać ze soba do domu. (z uwagi na bezpieczeństwo pracujecie w parach)!
Z warsztatów zabierzesz:
ok 300 gram mydła sodowego
skrypt z recepturami i teorią
dobry humor bo wzbogaciłaś się o nowe umiejętności!
Koszt warsztatów: 100 zł / os.
Czas trwania warsztatów ok 2 - 3 godz.
Uwaga : Maksymalna ilość osób - 12
Wszystkie materiały, surowce są wliczone w cenę
Zapisy: mail@dobreziele.com
(Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki 50 zł do 23.02.17)

Zobacz www.facebook.com/events/224544344673128/