z

Andrew Morrish "Oh well" - Platform East (część 18)

2017-04-21 ( piątek )
19:00
Stary Browar, Studio Słodownia +3, ul. Półwiejska 42

Kategoria: Inne

"Oh Well" Część 1-26 składa się z dwudziestu sześciu improwizacji solowych wykonywanych przez Andrew Morrisha w dziesięciu miastach na całym świecie - bilety na spektakle w Słodowni są dostępne w sprzedaży. 
Spektakle "Oh Well" prezentowane w ramach Platform East - Berlin &Eastern Europe, platformy dla artystów australijskich i projektów australijsko-europejskich, której kuratorem jest Rosalind Crisp/Omeo Dance. Działalność platformy wspierana jest przez rząd Australii w ramach programu finansowania kultury i sztuki "Catalyst". Andrew Morrish korzysta również ze wsparcia Australia Council for the Arts, organu finansującego i doradczego rządu australijskiego w dziedzinie sztuki.

"Crisp &Wiget" to spektakl, w którym australijska choreografka i tancerka Rosalind Crisp oraz zamieszkały w Berlinie szwajcarski kompozytor i instrumentalista Bo Wiget zapraszają widzów na intymną komunię dwóch zasadniczych form ekspresji - tańca i muzyki. Czerpiąc z elementów wspólnych i dysonansów występujących w praktyce każdego z nich, artyści zagłębiają się lub prześlizgują pomiędzy grą na całym swoim instrumencie (ciele albo wiolonczeli) lub rozplataniu go na odrębne kawałeczki. Dialog pomiędzy nimi rozciąga się i zakrzywia, podczas gdy ich intuicyjne reakcje na naszą niszczejącą planetę przenikają ich grę.
Spektakl "Crisp &Wiget" powstał w ramach Platform East - Berlin &Eastern Europe, platformy dla artystów australijskich i projektów australijsko-europejskich, której kuratorem jest Rosalind Crisp/Omeo Dance. Działalność platformy wspierana jest przez rząd Australii w ramach programu finansowania kultury i sztuki "Catalyst" oraz przez Tanzfabrik Berlin. Premiera "Crisp &Wiget" odbyła się w październiku 2016 r. podczas festiwalu Ganz New w Zagrzebiu.

Rosalind Crisp jest jedną z najbardziej renomowanych tancerek i choreografek w Australii. W ciągu trwającej już trzydzieści lat kariery stworzyła istotny dorobek artystyczny będący odpowiedzią na liczne zamówienia i propagujący wymianę kulturalną między Europą i Australią. W latach 2004-2012 Rosalind była współpracownikiem choreograficznym w Atelier de Paris-Carolyn Carlson w Paryżu, które kierowało jej zespołem francuskich tancerzy i organizowało jego występy. 

Bo Wiget jest kompozytorem, wiolonczelistą i performerem. Komponuje muzykę koncertową, teatralną i taneczną, m.in. dla Sing-Akademie zu Berlin, Deutsche Staatsoper Berlin, Schauspielhaus Bochum i Schauspielhaus Zurich. Współpracował z takimi artystami jak Meg Stuart (Damaged Goods), Stefan Kaegi (Rimini Protokol), teatr Wunderbaum czy Christoph Frick. Od 2008 r. Bo Wiget tworzy performanse solowe oraz w ramach duetu Beide Messies z Andreasem A Müllerem, które były prezentowane w Berlinie, Brukseli, Lipsku, Paryżu, Tallinie i Zurychu. 

Bilety - 20 zł.; ulgowe 15 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz www.studioslodownia.pl/