a

Kulturalny Stary Rynek weekend nr 9

2017-08-26 ( sobota ) – 2017-08-27 ( niedziela )
Stary Rynek, Poznań

Kategoria: Inne Dziecko

Sobota z Agnieszką Osiecką, Ewą Demarczyk, Kaliną Jędrusik, a w niedzielę kwartet saksofonowy. Znowu będzie #Elmer - słoń w kratkę. Ponadto, finał festiwalu tanecznego oraz spacer z przewodnikiem.

Wstęp wolny!

 • 25 sierpnia, godziny 15:30-19:00, Scena na Quadro/Stary Rynek, Poznań Street Festival
  O co konkretnie chodzi ?
  W każdy piątek na ulicach Starego Miasta będą czekają trzy stanowiska z matą do tańczenia i system głosowania (urna). Przy każdym stanowisku dana ekipa ma 2 godziny na prezentowanie swoich umiejętności w dowolnej formie i stylu. Ich zadaniem jest zebrać jak największą ilość widzów, którzy oddadzą na nich głos - wrzucając bilecik (otrzymany od wolontariusza) do urny. Ekipa z największą liczą bilecików wygrywa 1000 PLN.
 • 26 sierpnia, godzina 12:15, przed Ratuszem, Kulturalny Stary Rynek - przechadzka z przewodnikiem
  Czy znasz wszystkie miejsca kulturalne Starego Rynku? Z pewnością nie! Niebanalna przechadzka pokaże, jak kulturalnie możesz spędzić czas na poznańskim Starym Rynku. Dominik Ohde oprowadzi i wskaże gdzie warto zatrzymać się choć na parę chwil.
 • 26 sierpnia, godzina 12:30, Scena na Quadro, Elmer - słoń w kratkę" Teatr Fuzja
  Elmer-słoń w kratkę opowiada o przygodach wyjątkowego słonia, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Elmer to niesamowity słoń, który utwierdza dzieci w przekonaniu, że inny wcale nie znaczy gorszy. Od razu zjednuje sobie sympatię maluchów, bo nie dosyć, że śmieszny, to świat jego przeżyć jest bardzo podobny do tego, jaki reprezentują najmłodsi.
 • 26 sierpnia, godzina 17:00, Dziedziniec Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, Portrety -trzy kobiety - Demarczyk, Jędrusik i Osiecka - koncert
  Muzyczne spotkanie z trzema niezwykłymi artystkami, które zmieniły polską scenę piosenki. Są to Ewa Demarczyk, Kalina Jędrusik i Agnieszka Osiecka.
 • 27 sierpnia, godzina 19:00, Scena na Quadro, Kwartet saksofonowy Varios Artistas Saxophone Quartet
  Czy jeden instrument potrafi oddać każdy styl muzyczny? Czy naprawdę wiemy jak wygląda i brzmi saksofon? Muzycy Varios Artistas Saxophone Quartet spróbują odpowiedzieć na te pytania i przekonać słuchaczy, że granicą możliwości instrumentu jest tylko wyobraźnia muzyka. Publiczność usłyszy współbrzmiące saksofony: sopranowy, altowy, tenorowy oraz barytonowy.

_
opr.LT