plakat

Kulturalny Stary Rynek - weekend nr 11 (Finał)

07.09 – 10.09.2017

Na początek spektakl baletowy, później przedawnienia Teatru Studio Dono. A na zakończenie trzeciego sezonu Kulturalnego Starego Rynku zapraszamy wszystkich naszych fanów na koncert Dixie Company oraz mały poczęstunek. Zobaczcie co będzie się działo od czwartku do niedzieli:

  • 7 września, godzina 18, Dziedziniec Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, Skrawki nieba znad Norwegii - spektakl baletowy uczniowie szkoły baletowej

Uczniowie szkoły baletowej na Dziedzińcu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej zaprezentują spektakl baletowy oparty na fragmentach baletów "Śpiąca królewna" , "Jezioro łabędzie" oraz "Dziadek do orzechów".

  • 8 września, godzina 17:00, Dziedziniec Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, Commedie dell arte Sąsiadka - Teatr Studio DONO

Wykonawca: TEATR Studio Dono to atelier teatralne założone w 2008 roku przez małżeństwo aktorskie: Agnieszkę Cianciarę-Fröhlich i Jonathana Fröhlich. Spotkali się w Paryżu w École International de Théâtre Jacques Lecoq. Pomimo, że pochodzą z różnych części Europy i mają za sobą różne teatralne edukacje, wspólnie studiowali Teatr Fizyczny, Komedię dell'arte oraz Komicznego Aktora. Komedianty, trupa dell'arte :
Agnieszka Cianciara- Fröhlich , Jonathan Fröhlich , Łukasz Łęcki
Scenografia: Danuta Skołucka
Kostiumy : Ludwika Gorgoń
To spektakl stworzony według wszelkich prawideł włoskiej komedii, począwszy od prawdziwych skórzanych masek po zapętloną, pełną nieoczekiwanych zwrotów intrygę, stworzoną na ramowym scenariuszu, niby rusztowaniu dla improwizacji.
Intryga rozłożona jest na dziewięć postaci, granych przez zaledwie troje aktorów. Osobowość każdego bohatera wyraża jego własny krok i postawa. Osią całej akcji jest postać Signory, młodej, pięknej i niezbyt bogatej wdówki, która wprowadza się do małego miasteczka. To tytułowa Sąsiadka polująca na nowego męża, najlepiej bogatego starca, który spłaci jej długi, po czym zabierze się z tego świata, zostawiwszy jej ogromny spadek.
Czy w finale każda z postaci osiągnie swój cel? Zachęcamy, by to sprawdzić!

  • 9 września, godzina 12:05, Stary Rynek - przed Ratuszem, Trupa Komedianty Commedie dell arte - Teatr Studio Dono

Wydarzenie organizowane w ramach Kulturalnego Starego Rynku. Specjalny pokaz uliczny przedstawienia Łgarze (czas trwania sceny ok 20 - 25 min.). Trupa Komedianty zaprezentuje się na płycie Starego Rynku dla mieszkańców Poznania i grona wielbicieli Kulturalnego Starego Rynku.

  • 10 września, godzina 12:30, Scena na Quadro, Kulturalny Lunch, Dixie Company - koncert

Wszystkich fanów Kulturalnego Starego Rynku zapraszamy na kończący tegoroczną edycję projektu koncert Dixie Company. Zespół grający jazz tradycyjny założony został w 1993 roku w Poznaniu. Ich kunszt znany jest niemal na całym świcie, a branżowe media nie bez kozery określają Dixie Company - jednym z najlepszych na świecie zespołów grających jazz tradycyjny. W czasie koncertu wszystkim gościom, turystom i miłośnikom KSR serwować będziemy darmowe przekąski.

Członkowie zespołu:

  • Jakub Marszałek - trąbka,
  • Rafał Kubale - klarnet,
  • Krzysztof Zaremba - puzon,
  • Wojciech Warszawski - śpiew, gitara, bandżo,
  • Mariusz Gajdziel - kontrabas,
  • Piotr Soroka - perkusja

_
opr.LT