a

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

23.09 – 01.10.2017

"Pora na ciekawość!" - pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy.

W programie tegorocznego Kina Dzieci w poznańskim Kinie Muza znajdzie się 8 tytułów, w większości polskich premier, którym w ogólnopolskim głosowaniu swoją nagrodę przyzna publiczność.

W programie "Superagentka", duńska animacja o dziewczynce, która marzy o byciu detektywem,  "Zimowe przygody Jill i Joy", czyli kolejna część perypetii bohaterek znanych z poprzednich edycji Kina Dzieci, dla starszaków "Storm. Opowieść o odwadze" - produkcja kostiumowa z zapierającymi dech w piersiach panoramami renesansowego miasta, po której zwykła umiejętność czytania  będzie wydawała się supermocą oraz "Blanka", film, w którym wychowana na ulicach Manili bohaterka stara się stworzyć dla siebie namiastkę domu.

Tytułowa bohaterka "Przygody Nelly" wplącze się w kryminalną intrygę i przemierzając bezdroża z pomagającym jej czternastoletnim Tibi, pozna Rumunię pełną kolorów i wrażliwych, pomocnych ludzi. Z kolei bohater filmu "Villads", 6-latek o nieposkromionej wyobraźni, stanie przed nowym wyzwaniem - początkiem szkoły.

Do tego dwie pełne kolorów europejskie animacje, norweski film "Solan i Ludwik - wielki wyścig z serem" o lekkomyślnym Lousie Sroce, który stawia na szali dom przyjaciela, by wziąć udział w wyścigu i niemiecka produkcja "Opowieści świnki" o przygodach trójki zwierząt z wioski Mullewapp.

Współorganizatorem wydarzenia jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Więcej informacji: kinodzieci.pl Facebook: facebook.com/kinodzieci Instagram: instagram.com/kino.dzieci

_
akt.LT