plakat

IX Festiwal Kultur Europy - Litwa

2017-10-14 ( sobota ) – 2017-10-22 ( niedziela )
Dom Bretanii, ul. Stary Rynek 37, Poznań

Dom Bretanii wraz z Litewskim Instytutem Kultury zapraszają w październiku na 9. edycję Festiwalu Kultur Europy, która będzie poświęcona Litwie.

Organizatorzy postarają się pokazać Litwę współczesną, litewskich artystów, literaturę, kino, muzykę, teatr... a wszystko za sprawą znamienitych gości, jak pisarka Kristina Sabaliauskaitė, aktorka teatralna Birutė Mar czy zespół jazzowy Tree Stones Quartet.

Dla dzieci będzie spotkanie z Kęstutisem Kasparavičiusem, cenionym ilustratorem, którego książka "Zaginiony obraz" ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Ezop.

Jak zawsze, na festiwalu nie zabraknie filmów, w tym roku również krótkometrażowych. Pokazany zostanie ostatni film Šarūnasa Bartasa pt. "Szron" (2017), o wojnie w Donbasie, który został wytypowany przez Litwę do Oscarów. Znajdzie się miejsce nawet na kuchnię (!) - w programie warsztaty kulinarne poświęcone tradycyjnej kuchni litewskich Żydów prowadzone przez Nidę Degutienė, słynną litewską pisarkę, blogerkę i animatorkę telewizyjną.

Szczegółowy program na stronie Festiwalu Kultur Europy