plakat

Jarmark Świąteczny na Rynku Jeżyckim

2017-12-03 ( niedziela )
12:00-18:00
Rynek Jeżycki, Poznań

W niedzielę, 3 grudnia, Rynek Jeżycki zmieni się w niezwykle miejsce. Pomiędzy godziną 12.00 a 18.00 trwać będzie Jarmark Świąteczny.

Tradycyjne jeżyckie stargany zmienią się w tym czasie nie do poznania. Świąteczne kolory i dekoracje zapanują nad Rynkiem Jeżyckim. Wystawcy, którzy na co dzień prowadzą swoje kawiarnie, restauracje i sklepy na Jeżycach zaoferują wszystko, co mają najlepszego. Odwiedzający Jarmark dostaną gotowe pomysły na nietuzinkowe prezenty; min. biżuterię, dodatki, ozdoby świąteczne, torby, odzież.  Zapach specjalnie na tę okoliczność przygotowanych świątecznych dań i pieników oraz tradycyjnego grzańca unosił się będzie nad Jeżycami.  Nie zabraknie świątecznej muzyki, można będzie zadbać o swoją urodę i wygląd - szczególnie kobiety znajdą tutaj kosmetyki i modowe ciekawostki.. 

Dla najmłodszych przygotowane są warsztaty; dzieci będą mogły wykonać min. łańcuch na choinkę, wziąć udział w warsztatach z robienia wianków czy ozdabiania pierników. Każdy będzie mógł zrobić sobie świąteczne zdjęcia - możliwości będzie kilka, jednak jakie dokładnie - pozostanie niespodzianką do niedzieli.

Całość wydarzenia organizuje lokalna inicjatywa powołana przez jeżyckich przedsiębiorców: "Życie na Jeżycach", a patronat nad nim objęła Rada Osiedla Jeżyce.

Życie na Jeżycach to inicjatywa kilkunastu firm z dzielnicy, stworzona po to, by realizować ciekawe wydarzenia, eventy i warsztaty, a przy okazji wzajemnie się promować. Pomysł opiera się na założeniu, że współpraca zawsze wyzwala niezwykłą, pozytywną energię, na której zyskują w tym wypadku wszyscy - zarówno ci, którzy tę inicjatywę tworzą, jak klienci, którzy będą mogli uczestniczyć na wyjątkowych zasadach w różnych atrakcyjnych przedsięwzięciach. Inicjatywa jest otwarta dla wszystkich, którzy są lub planują działać na Jeżycach.

W świątecznej inicjatywie Życia na Jeżycach uczestniczą: Mech i Korale, Sztuka na Winklu, MOPS, Equipobag, Soda, Błogostan, Chabazie, Joanna Perz, Czarny Chleb, Concordia, Jeżycki Pierdolnik, Geranium, Zebra, Olii, Metamorfoza, Tadeusz Korach, Lalka, Projekt Iwona Rychlewicz, To Too, Sołpo, Gruv Art, Twój Pszczelarz, Zajezdnia Poznań.