plakat

Wykład Danuty Golec - Lustro, w które nie można zajrzeć

2017-12-08 ( piątek )
18:00-20:00
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Poznań

Organizatorzy zapraszają osoby zainteresowane literaturą i psychologią na wykład Danuty Golec pt. "Lustro, w które nie można zajrzeć". O wczesnych fazach rozwoju emocjonalnego wg Winnicotta i opowiadaniach Ingeborg Bachmann.

Po wykładzie odbędzie dyskusja o opowiadaniu, w którym autorka z niezwykłym wyczuciem psychologicznym - i dużym talentem literackim - przedstawiła wczesne fazy rozwoju emocjonalnego dziecka, obraz dramatycznej sytuacji niemowlęcia przedwcześnie pozbawionego dobrej macierzyńskiej opieki. Dała literacki obraz tego, z czym psychoterapeuci stykają się w gabinecie - tego, jak te bolesne stany umysłu mogą ożywać w świecie wewnętrznym dorosłej osoby.

Wymagana lektura: opowiadanie "Problemy, problemy" z tomu "Symulantka" Ingeborg Bachmann.
Osoby, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu ale mają trudności w dostępie do tekstu mogą kontaktować się z Michałem Mockiem: michal.mocek@vp.pl

Danuta Golec, psychoterapeutka szkoleniowa i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Przez dwie kadencje pełniła też funkcję prezesa tego Towarzystwa. Tłumaczka, redaktorka i wydawca - w 2008 roku założyła Oficynę Ingenium, wydawnictwo specjalizujące się w publikacji książek nt. psychoanalizy i psychoterapii psychoanalitycznej. Wydawnictwo wkrótce opublikuje swój 50. tytuł. Danuta Golec często udziela wywiadów prasowych i radiowych - popularyzuje w nich wiedzę psychologiczną i przybliża czytelnikom i słuchaczom myślenie psychoanalityczne.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

_

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej, Biblioteka Raczyńskich, Wielkopolsko-Lubuskie Koło PTPP

_
opr.LT

Plakat

Zobacz www.bracz.edu.pl