plakat

Urodziny Biblioteki Raczyńskich to spotkania z autorami (Eliza Piotrowska, Cezary Łazarewicz, Boguś Janiszewski i Max Skorwider) i książkami rożnych gatunków; to warsztaty i potańcówka, czyli impreza, która daje możliwość spojrzenia na 189letnią instytucję pod trochę innym kątem.Bo Biblioteka Raczyńskich jest na czasie od prawie 200 lat!
Wstęp wolny, na warsztaty literacko-przyrodnicze obowiązują zapisy.
Szczegóły:
4 MAJA
godz. 12.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1
"Tajemnice Biblioteki Raczyńskich" Spotkanie z Elizą Piotrowską (organizator: Wydawnictwo Miejskie Posnania)
Jakie tajemnice kryje Biblioteka Raczyńskich? Dlaczego warto czytać książki i co trzeba umieć, żeby je pisać? Opowie o tym Eliza Piotrowska, autorka wielu popularnych książek, w tym "Tajemnic Biblioteki Raczyńskich". Spotkanie będzie także okazją do zwiedzenia biblioteki i przejścia śladami bohaterów książki.
godz. 17.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1
"Mózg. To, o czym dorośli Ci nie mówią". Spotkanie z Bogusiem Janiszewskim i Maxem Skorwiderem (organizator: Wydawnictwo Publicat)
Po zbadaniu tajemnic ekonomii i polityki, Boguś Janiszewski postanowił wyjaśnić jak działa mózg. W najnowszej książce opisuje organ, który cały czas pozostaje najbardziej tajemniczym narządem ludzkiego ciała. Czy myślenie ma granice, czym jest sztuczna inteligencja oraz czy myślenie dzieci i dorosłych czymś się różni... na te oraz na wiele innych pytań postawionych przez myślące dzieciaki i rodziców odpowiedzą Boguś Janiszewski i Max Skorwider. Nie zabraknie też wspólnych eksperymentów i zadań dla mózgu.
5 MAJA
godz. 12.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1
Majówka z Linneą. Warsztaty literacko-przyrodnicze (organizator: Wydawnictwo Zakamarki)
Zapraszamy dzieci, chcące zostać odkrywcami natury, na twórczą i poznawczą lekcję botaniki. Dowiedzą się m.in. dlaczego nasiona mają różny kształt i swój kolor lub co wspólnego ma młotek z kwiatami.. Spotkanie inspirowane książką Christiny Björk i Leny Anderson "Rok z Linneą" prowadzi Joanna Mączyńska.
Warsztaty dla dzieci 3-6 lat, zapisy: zapisy@bracz.edu.pl (w temacie: majówka)

godz. 17.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1
"Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej". Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem (współorganizator: Wydawnictwo Czarne)
Najsłynniejszy proces poszlakowy II RP. Uznani biegli, najlepsi prawnicy i ona, Rita Gorgonowa. Cezary Łazarewicz, laureat Nagrody Literackiej Nike 2017 za książkę "Żeby nie było śladów", wraca w swoim najnowszym reportażu do sprawy, którą żyła cała przedwojenna Polska i szuka nowych śladów i postaci związanych z niewyjaśnioną do dziś zbrodnią. Z reportażystą porozmawia dr Michał Larek.

godz. 19.00. Biblioteka Raczyńskich, hol
Potańcówka literacka
Przez prawie 200 lat historii Biblioteki Raczyńskich przejdziemy tanecznym krokiem. Towarzyszyć nam będą też najważniejsze teksty poetyckie ostatnich dwóch stuleci. Naukę najpopularniejszych tańców XIX i XX wieku poprowadzi choreograf, trener i tancerz Adam Padła, o literacki klimat zadba Teatr asz.teatr.

_
opr.LT

Plakat

Zobacz www.bracz.edu.pl