aktorzy RFM Mazut

POLARISA (c)TION - spektakl teatru RFM Mazut (premiera!)

26.05 – 27.05.2018
20:00 19:00

Premiera spektaklu POLARISA (c)TION teatru RFM Mazut. Czy istnieją wartości uniwersalne? Czy wartości zależne są od kontekstu? Gdzie przebiega granica pomiędzy harmonią i chaosem w świecie spolaryzowanych postaw? Refleksję na ten temat podjął zespół RFM Mazut w spektaklu POLARISA (c)TION, którego premiera odbędzie się 26 maja 2018 r. o godz. 20 w Republice Sztuki Tłusta Langusta w Poznaniu. Kolejny pokaz 27 maja o godzinie 19.

Spektakl POLARISA (C)TION porusza problematykę wartości, dokonywanych wyborów i postaw jednostki. Ujęta w alegoryczny system znaków i gestów, struktura działań plastycznych, oddaje zarówno wewnętrzny dyskomfort dylematu wyboru, przed którym stajemy każdego dnia. Jak i wkomponowany weń głęboko ludzki dysonans piękna i ohydy.

Spektakl w swej formie odwołuje się do teatru plastycznego. Aktorzy za pośrednictwem gestów i działań, wsparci przez ascetyczną scenografię, projekcję wideo i muzykę, mówią o dylematach współczesnego człowieka. Muzykę do spektaklu przygotował Witold Oleszak - muzyk-improwizator, a także architekt, konsekwentnie rozwijający własną metodę twórczą "Muzyka Prefabrykowana" (Pre-Fab Music System). Obecnie skupia się na wykonawstwie muzyki swobodnie improwizowanej.

Premiera spektaklu odbędzie się 26 maja 2018 r., a kolejny pokaz 27 maja w Republice Sztuki Tłusta Langusta.

Bilety w cenie 15 zł.

Zobacz www.facebook.com/events/702210436570032/