x

Festyn Farny Warkocz Magdaleny

2018-07-22 ( niedziela )
Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, Plac Kolegiacki 17

To już 20 lipcowy festyn farny organizowany przez Parafię Farną na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Będzie tradycyjnie - bo przecież nie może się obyć bez konkursu na najdłuższe warkocze, czy konkursu piszczałkowego, farnych konkurencji dla dzieci, a także otwarcia wszystkich zakamarków Fary dla rzeszy zwiedzających.

Świętowanie rozpoczniw się uroczystą Mszą odpustową w Bazylice Farnej, której patronką jest m.in. Maria Magdalena wspomniana w nazwie festynu. Pierwszą część festynowych atrakcji zdominują występy artystyczne naszych gości z Buku oraz motywy warkoczowe - eliminacje do konkursu i długi "ogonek" po wypiek warkoczowy.

Będzie też inaczej niż zwykle. Ten rok to nie tylko jubileusz samej imprezy. Program nawiązuje do rocznic, które ściśle wiążą się z bieżącym rokiem - obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego i odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas imprezy wystąpi Jacek Kowalski i zespół Monogramista JK z programem "Śpiewnik Wielkopolski 1918" mającym na celu wskrzesić repertuar, który znano w Wielkopolsce w latach powstania. Zabrzmią pieśni ludowe, satyryczne, patriotyczne, "rzemieślnicze", miłosne... Mamy nadzieje - zabrzmią głośno! Głównym celem jest ich przypomnienie i spopularyzowanie - w formie nawiązującej do ich pierwotnego zaistnienia - czyli w postaci wspólnego śpiewania wraz z publicznością.

WSTĘP WOLNY

opr.sw

Zobacz www.farapoznanska.pl/warkocz/