a

Kulturalny Stary Rynek weekend nr 8

2018-08-18 ( sobota ) – 2018-08-19 ( niedziela )
Stary Rynek, Poznań

Kolejny weekend z Kulturalnym Starym Rynkiem będzie zarazem pierwszym spotkaniem z cyklem Kameralny Poznań. W sobotni wieczór w pałacu Działyńskich wysłuchamy koncertu zespołu Sepia Ensemble. Dwunastoosobowa formacja specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Ponadto czeka nas kolejne śniadanie i słodkie w salonie Sąsiedzkim.
18 sierpnia, godzina 11:00, ul. Zamkowa - Śniadanie w Salonie Sąsiedzkim
19 sierpnia, godzina 14:00, ul. Zamkowa - Słodkie w Salonie Sąsiedzkim
19 sierpnia, godzina 19:00, pałac Działyńskich, Sepia Ensemble // Kulturalny Stary Rynek - koncert

KAMERALNY POZNAŃ II - Fundacja Świat Możliwości

  • 19 sierpnia, godzina 19:00, pałac Działyńskich, Sepia Ensemble // Kulturalny Stary Rynek - koncert
  • 26 sierpnia, godzina 19:00, Scena na Quadro - Kameralny jazz - Jacek Szwaj Duo - koncert
  • 2 września, godzina 11:00, Galeria Arsenał, W starym zamczysku na skale - warsztaty muzyczne dla dzieci
  • 9 września, godzina 19:00, Fara Poznańska - Kameralna klasyka - koncert, Anna Budzyńska - sopran, Wojciech Jeliński - puzon, Agnieszka Tarnawska - organy

W niedzielę 19 sierpnia czeka widzów pierwsze z cyklu czterech wydarzeń przygotowanych przez Fundację Świat Możliwości. Punktualnie o godzinie 19 rozpocznie się koncert zespołu Sepia Ensemble. Sepia Ensemble to zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Powstał w 2012 roku z inicjatywy Artura Kroschela i Rafała Zapały, a w jego skład wchodzą absolwenci oraz studenci Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, których łączy szczególne zainteresowanie i pasja wykonywania muzyki najnowszej.

Zespół organizuje koncerty w poznańskiej Uczelni, a także w "niestandardowych" miejscach, których klimat sprzyja odbiorowi nowej muzyki. W swoim repertuarze zespół posiada utwory kompozytorów polskich, a także realizuje partytury szczególnie interesujących twórców ze świata.

W grudniu 2012 zespół zrealizował dwa projekty z okazji Roku Cage'a, na które złożyły się dzieła amerykańskiego artysty. W roku 2013 zespół wystąpił na dwóch koncertach podczas Festiwalu "Musicacoustica" w Pekinie. W roku 2014 Sepia Ensemble rozwija cykl koncertów pt. Zooming, który jest próbą przybliżenia polskim słuchaczom muzyki współczesnej wybranego kraju oraz najnowszej polskiej muzyki. W 2015 odbyły się kolejno projekty Zooming:Ireland (Dublin/Poznań) oraz Zooming:Estonia (Tallinn).

Grupa składa się z dwunastu muzyków, ale występują oni w rozmaitych układach od solowych do dużych składów ensemblowych. Kierownictwo artystyczne zespołu sprawują Artur Kroschel i Rafał Zapała.