a

Kolejny z serii koncertów "Chop (IN) POZnań", współorganizowanych przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania i Teatr Muzyczny w Poznaniu.

W koncercie wystąpi Piotr Żukowski. Koncert odbędzie się 11 września 2018 (godz. 18, sala Biała UM, pl. Kolegiacki 17).

Celem cyklu jest popularyzowanie wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina oraz podkreślenie jego związków z Poznaniem i Wielkopolską, a także promowanie dzieł Chopina wśród międzynarodowej publiczności przebywającej, czy to na stałe, czy tylko tymczasowo, na terenie Poznania i Wielkopolski. Cykl koncertów skierowany jest szczególnie do studentów z różnych krajów Europy i świata, którzy wybrali Poznań, by się tu kształcić, a także poznawać polską kulturę, historię, czy też polską codzienność. Ważnym celem organizacji cyklu koncertów ma być integracja międzynarodowego środowiska akademickiego w Poznaniu.

Publiczność cyklu "Chop (IN) POZnań" miała już możliwość wysłuchania doskonałych interpretacji utworów Fryderyka Chopina w wykonaniu znakomitych muzyków Pani Małgorzaty Sajny-Mataczyńskiej, Pani Ewy Guzowskiej, Pana Tomasza Lisieckiego oraz Pana Marka Brachy, a także pasjonującego wstępu muzykologiczno-historycznego Pana Profesora Juliusza Tyszki.

Cieszymy się, że z koncertu na koncert rośnie liczba osób, które pragną wysłuchać arcydzieł Fryderyka Chopina w historycznych murach dawnego kolegium jezuickiego, w pięknej Sali Białej, w której na centralnym miejscu znajduje się popiersie Fryderyka Chopina i pamiątki związane z kompozytorem.

Przed nami występ Piotra Żukowskiego, na który bardzo serdecznie zapraszają Państwa Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej oraz Teatr Muzyczny w Poznaniu. Pan Piotr Żukowski, urodzony w 1982 r., ukończył Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Alicji Kledzik. Od 2013 roku pracuje na tej uczelni. Koncertował w wielu miastach Polski oraz za granicą: we Francji, Włoszech, Anglii, Turcji, Czechach, Belgii, Hiszpanii, Słowacji, Szwajcarii, Islandii, Węgrzech, Niemczech, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Chinach, Japonii, Brazylii oraz USA. Występował na wielu festiwalach, m.in.: Międzynarodowym Festiwalu im. I. J. Paderewskiego w Chicago, Festiwalu Chopinowskim w Tucson (USA), Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, Międzynarodowym Festiwalu Chopin w Barwach Jesieni w Antoninie, Międzynarodowym Forum Chopinowskim Młodych Pianistów we Wrocławiu oraz Międzynarodowym Festiwalu im. I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Uczestniczył w XIV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie. Wielokrotnie brał udział w nagraniach programów muzycznych dla Telewizji Polskiej. W lipcu 1997 roku dokonał nagrań do filmu biograficznego o F. Chopinie, zrealizowanego i wyemitowanego przez kanał ARTE telewizji francusko-niemieckiej oraz Program II Telewizji Polskiej.

Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w:

  • Kasach Teatru Muzycznego w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1e,
  • Centrum Informacji Miejskiej, ul. Ratajczaka 44 (UWAGA! od 3 września wejście do CIM będzie pomiędzy Salonem Posnania, a cukiernią Elite - zachodnia fasada budynku).
  • Migrant Info Point, ul. Święty Marcin Street 78, pok. 421.

_
opr.LT