plakat

Medytacja uważności - Dołącz do Stresoodpornych

15.09.2018
11:00 12:30

Doświadcz medytacji uważności - zredukuj poziom stresu. Dołącz do Stresoodpornych.

W pędzie życia doświadczamy setek myśli w każdej chwili. Planujemy dzień, tydzień, wakacje, robimy w głowie listę zakupów, spraw do załatwienia. Analizujemy, zastanawiamy się, rozważamy scenariusze... Czy można się zatrzymać? Doświadczyć samego siebie, doświadczyć chwili "tu i teraz". Być ze sobą, być w ciszy, w której usłyszymy i doświadczymy siebie? Jak w szybki sposób osiągnąć wyciszenie?

Odpowiedzią jest Mindfulness. To uważność, sposób kierowania uwagi na nas, na innych czy na świat wokół nas, którą można praktykować w różny sposób np. poprzez medytację czy jogę. Pojęcie zostało stworzone przez Jon'a Kabat-Zinn'a, który w 1979 roku założył Klinikę Redukcji Stresu, gdzie opracowano program redukcji stresu i relaksacji (MBSR). To najbardziej przebadany program Mindfulness, o czym świadczą liczne badania naukowe na temat jego stosowania przy redukcji stresu, obniżeniu ciśnienia, leczeniu łuszczycy czy wspomaganiu leczenia depresji. Uważność można praktykować poprzez medytację. Medytacja uważności to świadome bycie z tym, co się dzieje w danej chwili, bez oczekiwań, bycie w ciszy, próba akceptacji życia - takiego jakie jest, próba wsłuchania się w siebie, doświadczania tego, co przeżywamy, co jest w nas. Metoda bazuje na naturalnej zdolności każdego człowieka do relaksacji, skupiania uwagi, świadomości i percepcji. W uważności można doświadczyć siebie, poznać swoje prawdziwe potrzeby, koncentrować się na najważniejszych rzeczach w życiu. Uważność prowadzi do rozwoju świadomości i wzrostu samoakceptacji, wsłuchania się w odczucia ciała, emocje, potrzeby i myśli.

Regularne stosowanie takiej medytacji poprawia jakość życia, pogłębia oddech, redukuje poziom odczuwanego stresu, pozwala poznać swoje nawykowe wzorce myślenia, odczuwania i działania, co również wprowadza zmianę sposobu reagowania na stres. Medytacja uważności obejmuje zarówno oddychanie, jak i techniki związane z ruchem i naukę przekierowywania myśli, co pozwala na zwiększenie świadomości bycia "tu i teraz". Dzięki niej odnajduje się przestrzeń, w której nie reaguje się nawykowo, ale bardziej świadomie, unika konfliktów, kontrolując emocje, doświadcza głębszego poziomu empatii.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Wadelski - terapeuta, którego misją jest redukowanie poziomu odczuwanego stresu w oparciu o techniki oddechowe i pracę z ciałem. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu "Dołącz do Stresoodpornych".

Zajęcia są bezpłatne

Zapisy pod adresem http://uwolnijcialo.pl/stresoodporni