pomnik Powstańców Wielkopolskich

Śladami Powstania Wielkopolskiego - spacery

2018-12-29 ( sobota )
Spotkanie przed ratuszem, Stary Rynek, Poznań

Kategoria: Kultura i sztuka Inne

Spacery Śladami Powstania Wielkopolskiego organizowane przez Grupę Przewodników PoPoznaniu.pl,

Termin: 29 grudnia 2018 (sobota), godz. 10 i 15 (dwie wycieczki), spotkanie przed ratuszem, zakończenie przy pomniku Powstańców Wielkopolskich (ul. Wierzbięcice). Przewodnik: Jarek

Spacer po teatrze wydarzeń - miejscach związanych z największym polskim zwycięskim powstaniem. Na trasie wycieczki nie zabraknie Bazaru, ulicy Ratajczaka czy pomnika Powstańców Wielkopolskich. Poruszone zostaną także mniej znane kwestie związane z powstaniem, takie jak zamach na Ratusz, Sejm Dzielnicowy czy udział marynarzy w działaniach zbrojnych. Przemówią też uczestnicy wydarzeń za pomocą relacji i wspomnień. Spacer z Grupą Przewodników PoPoznaniu.pl to doskonała okazja, aby w przystępnej formie odświeżyć lub rozszerzyć swoją wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim. Wycieczka jest elementem Tryptyku Powstańczego. Odbył się już spacer Poznań 1918, a w lutym przewodnicy zapraszają na wycieczkę, w czasie której przybliżona zostanie postać Jarogniewa Drwęskiego.

Wycieczki prowadzone są w konwencji "free walking tour". Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.