fot. Maciej Hadrych

Jubileusz 55-lecia Teatru Ósmego Dnia - spektakl Portiernia. Wersja druga.

04.10.2019
19:00

Spektakl otwierający obchody Jubileuszu 55-lecia Teatru Ósmego Dnia pod hasłem Więcej niż jedno życie
W związku z 55-leciem istnienia Teatru Ósmego Dnia, które celebrowane będzie pod jednym, adekwatnym hasłem Więcej niż jedno życie, zespół teatru postanowił powrócić do przedstawienia Portiernia, pokazanego po raz pierwszy w 2003 roku.
Ten poruszający, bardzo mocny wizualnie spektakl dotyka problemów, które wciąż pozostają aktualne: naszej ksenofobii, nietolerancji, niepamięci oraz pogardy dla biednych i wykluczonych.
Kiedyś my jako całe społeczeństwo, (także my, jako zespół), doświadczaliśmy życia w biedniejszej, "gorszej" części świata. Myśleliśmy, że to doświadczenie uczyni nas wszystkich wrażliwszymi dla spraw imigrantów, którymi też byliśmy i sprawi, że otworzymy serca dla tych, którzy dziś żyją za "żelazną" kurtyną. Ale tak się wtedy nie stało, a dziś jest jeszcze trudniej... 
Zespół Teatru Ósmego Dnia.

Wykonawcy:

  • Ewa Wójciak,
  • Adam Borowski,
  • Tadeusz Janiszewski,
  • Marcin Kęszycki,
  • Janusz Stolarski

Wykorzystano teksty: Krzyk Czarnobyla Swietłany Aleksijewicz, Eva Klonowski Wojciecha Tochmana, Amerykański fikcjonarz Dubrawki Ugresić, Długa agonia Czeczenii Krystyny Kurczab-Redlich, Plastików nie wpuszczam w żadnych okolicznościach Wojciecha Orlińskiego.

Bilety w cenie 20/25 zł (ulgowy/normalny).

fot. Maciej Hadrych

_
opr.LT

Bilety dostępne w: