Plakat wydarzenia

Scary Take Over - licealiści przejmują Bramę Poznania!

29.10.2019
10:00

Idąc z duchem czasu, IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Poznaniu postanowiło na jeden dzień, a dokładniej we wtorek 29 października, przejąć Bramę Poznania. Uczniowie innych poznańskich szkół będą mieli okazję odkryć tajemnice nierozwiązanych morderstw, samobójstw i zatonięć... Wszystko to podczas dwóch mrożących krew w żyłach wydarzeń: gry terenowej "Nieznany Ostrów Tumski" oraz zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem "Oprowadzanie z dreszczykiem".

Jeżeli szukacie krwawych wrażeń i chcecie zobaczyć, jak wygląda Brama Poznania po zmianach wprowadzonych przez uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego, to przybywajcie! Warto dodać, że młodzież wszystko wymyśliła i zrobiła sama, począwszy od koncepcji wydarzeń, poprzez ich promocję oraz obsługę klientów tego dnia.

Plan wydarzenia:

10:00 i 14:00

  • Oprowadzanie z dreszczykiem - zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś (aś) się głębiej nad śmiercią? Jak będzie wyglądał Twój pogrzeb? Z tymi pytaniami uczniowie z IX LO zapraszają na "Oprowadzanie z dreszczykiem". Podczas zwiedzania z przewodnikiem poznacie, jak zmieniał się obrzęd pochówku na przestrzeni dziejów oraz które elementy towarzyszą nam po dziś dzień. Zapewne nie zdajecie sobie sprawy z tego, że mimo chrześcijańskiego charakteru ceremonii wiele obrzędów wywodzi się z pogańskich rytuałów.

10:20, 11:00 i 11:40

  • Zwiedzanie ekspozycji głównej Bramy Poznania z audioprzewodnikiem

 10:30 i 11:15

  • Nieznany Ostrów Tumski - gra terenowa

Czy kiedykolwiek interesowałeś (aś) się historią Ostrowa Tumskiego? Albo konkretniej: czy zastanawiało Cię kiedykolwiek, czy Ostrów Tumski ma również taką historię, o której mało się mówi? Uczennice i uczniowie przejmują Bramę Poznania i z wielką chęcią pokażą Wam rzeczy, o których nie wiedzieliście. W końcu kto by pomyślał, że z Ostrowem Tumskim jest związanych tak wiele legend i tajemnic?

Opieka merytoryczna i koordynacja: Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT w Poznaniu.

Odbiorcy: klasy szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami.

Koszt: bezpłatne.

Zapisy pod adresem: takeover@bramapoznania.pl.

Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu od organizatora potwierdzenia drogą mailową.

Zobacz bramapoznania.pl