Rózne książki na stole.

Zamiast wychowania - spotkanie z podejściem Jespera Juula

2019-11-18 ( poniedziałek )
18:30-20:30
Księgarnia Z Bajki, os. Przyjaźni 125c, Poznań

Wykład będzie wprowadzeniem do filozofii Jespera Juula, autora licznych książek opisujących podejście, w którym odchodzi się zarówno od wychowania autorytarnego, jak i wychowawczego permisywizmu (powszechnie zwanego wychowaniem bezstresowym).
Podejście to skupia się na budowaniu relacji z dzieckiem bazującej na takich wartościach, jak: równa godność , autentyczność, odpowiedzialność.
Jesper Juul pokazuje, że najważniejsza w stosunkach dorosły-dziecko jest relacja, szacunek do dzieci, zaufanie do ich kompetencji oraz autentyczność dorosłego.
Jeśli zadajesz sobie pytania: czy jestem dobrym rodzicem/nauczycielem?, jak sprawić, aby moje dziecko było szczęśliwe? lub jak dogadać się z dzieckiem?, to to spotkanie jest dla Ciebie.
Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, dla których ważne są dzieci, w szczególności rodziców, nauczycieli, opiekunów, wychowawców, babcie, dziadków, nianie.
Agnieszka Koluch o sobie: jestem certyfikową trenerką Familylab (organizacji założonej przez Jespera Juula), założycielką Wybieram Relację, pasjonatką Porozumienia bez Przemocy i edukacji alternatywnej.
Prowadzę warsztaty i szkolenia dla rodziców i osób pracujących z dziećmi, współpracuję ze szkołami i przedszkolami, prowadzę także konsultacje rodzicielskie oraz indywidualne sesje empatyczne.
Mam dwójkę dzieci, uwielbiam jogę, podróże i spacery po lesie.
os. Przyjaźni 125 C
Bilet 25 zł.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat w księgarni lub na konto. Numer konta (bank PKO BP) 42 1020 4027 0000 1002 0040 1448

Zobacz www.facebook.com/events/453500275274769/