Pierwszy weekend stycznia upłynie w Laboratorium Wyobraźni pod znakiem konstruktorskich wyzwań i biologicznych eksperymentów. Uczestnicy wspólnie z organizatorami odkryją zagadnienia z genetyki oraz zbudują łaziki marsjańskie. W ten weekend otwarta zostanie Wystawa Zielona!

PAKIET PEŁNY (3 ATRAKCJE):

  • Experymentarium: Kosmiczna robotyka

Czy skonstruowany z klocków Lego WeDo 2.0 łazik marsjański będzie w stanie przewieźć próbkę materii we wskazane miejsce? Do czego potrzebny będzie czujnik ruchu? Do czego - czujnik przechyłu? Jak zaprogramować łazika, żeby wykonał zadanie? Tworzenie mobilnego robota z klocków Lego WeDo 2.0 oraz jego programowanie - zadanie dla tych, którzy nie boją się technicznych wyzwań. Zajęcia wspomagają naukę programowania oraz ukazują podstawowe zagadnienia robotyki.

  • Ekspozycja na Wystawie Zielonej "Barwy, światło i ruch"

Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach najnowszej Ekspozycji! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło, ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium uczestnicy siedzą na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzecie się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym, co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni.

Godzina rozpoczęcia: 10:00

Czas trwania: 3 godz.

Można wybierać również pojedyncze atrakcje. Godziny rozpoczęcia: 13:30 lub 15:00.

Czas trwania: 1 godz.

Bilety: tutaj.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/