Logo

Pojedyncze atrakcje (do wyboru):

  • Opowieści LEGO

Opowieści to warsztaty rozwijające dziecięcą kreatywność, umiejętności językowe i artystyczne. Usprawniają umiejętność współpracy, komunikacji, pisania, a także pozwalają opanować trudną sztukę prezentacji. W trakcie zajęć dzieci nie tylko będą budować ze specjalnych zestawów Lego Story Starter, ale także fotografować i pracować w programie komputerowym umożliwiającym zapis ich nietuzinkowych pomysłów. Efektem działań podczas warsztatów będą nie tylko niesamowite konstrukcje - opowieści, ale także komiksy, które powstaną na skutek zapisu wytworów dziecięcej wyobraźni w programie Story Visualizer. Warsztaty z pewnością będą okazją do doskonałej zabawy! Godzina rozpoczęcia: 10:00, 12:00, 14:00.

Czas trwania: 1,5 godz.

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych, takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii, takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana "ciemnia", która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem, takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzących przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

Godziny rozpoczęcia: 10:30, 12:30, 14:30.

Czas trwania: 1 godz.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

  • Planetarium: Serce na Plutonie

Czy może być coś bardziej romantycznego niż gwiazdy? Ileż romantycznych historii skończyłoby się niepowodzeniem, gdyby nie wspólne podziwianie nieba? W Laboratorium Wyobraźni wszyscy znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że warto patrzeć w niebo! Uczestnicy sprawdzą, co wspólnego ma mgławica z miłością oraz czy planety mogą mieć serce. Podczas sensu wyruszą w Kosmos, odkryją wiele tajemnic i przekonają się, czy to prawda, że zakochani wszędzie widzą serca.

Godziny rozpoczęcia: 10:30, 12:30, 14:30.

Czas trwania: 1 godz.

Bilety: tutaj.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl