Na środku ludzka głowa ze słuchawkami na uszach, poniżej napis "Podcast Biblioteki Raczyńskich"

Biblioteka Raczyńskich przygotowuje dla czytelników podcasty - powstały z myślą o czytelnikach starszych, także tych z dysfunkcją wzroku. Są one publikowane na stronie www.bracz.edu.pl i na kanale Biblioteki Raczyńskich na Youtube.

Na stronie są już dostępne podcasty z serii: Co czyta Poznań? W pierwszym można się dowiedzieć, jakie książki najchętniej wypożyczali czytelnicy Biblioteki w 2019 roku. Czym kierowali się, wybierając poszczególne tytuły. W drugim z kolei można posłuchać o wyborach najmłodszych czytelników i książkach, które podbiły ich serca w 2019 roku.

A już w czwartek, 19 marca, premiera pierwszego podcastu z serii Kanon lektur nieczytanych, czyli propozycji skierowanej przede wszystkim do licealistów, uczących się w domu. Na kanałach biblioteki na Youtubie i w serwisie Spotify (nazwa profilu to Biblioteka Raczyńskich), w ciągu najbliższych dni pojawią się również nagrywane przez bibliotekarzy audiobooki z klasyków powieści kryminalnej - E.A. Poe, A. Christie czy J. Chmielewskiej. W planach są m.in. odcinki o modzie i kuchni w Poznaniu w XIX wieku.

21.04.20 (wtorek) - Literaccy zbrodniarze - podcast o kanonie literackich zbrodniarzy, cz. 1
23.04.20 (czwartek) - Literaccy zbrodniarze - podcast o kanonie literackich zbrodniarzy, cz. 2

Youtube, Souncloud, Spotify,

Zobacz www.bracz.edu.pl/o-bibliotece/podcast/