Na srodku brązowy pająk na dużym zielony liściu. Na górze duży zielony napis na białym tle. Na dole małe napisy.

Fascynujący świat pająków i skorpionów w Malcie

06.06 – 31.08.2020
10:00

Od soboty, 6 czerwca Malta gościć będzie największą wystawę pająków i skorpionów w Europie. Wśród atrakcji znajdą się rzadkie zwierzęta i interaktywne plansze dla dzieci. Egzotyczne okazy dostępne będą na wyciągnięcie ręki, a dla odważnych - nawet jeszcze bliżej.

Czarna wdowa, uważana za jednego z najbardziej jadowitych pająków na świecie, ptasznik goliat, największy przedstawiciel tego gatunku na ziemi, skorpiony i pajęczaki - na co dzień zamieszkują inne szerokości geograficzne, a już wkrótce wprowadzą się do Galerii Malta. Na powierzchni 1110 metrów kwadratowych będzie można podziwiać ponad 70 wyjątkowych okazów.

Podczas wystawy wszystkie zwierzęta znajdą się w warunkach zbliżonych jak najbardziej do naturalnych. Zamknięte, szklane terraria gwarantują bezpieczne oglądanie, pozwalając na filmowanie i fotografowanie okazów z bliskiej odległości bez żadnych ograniczeń. W asyście profesjonalnego przewodnika, o każdej pełnej godzinie, można będzie również potrzymać niegroźnego pająka na dłoni. Choć to propozycja dla prawdziwych śmiałków, to z pewnością pomoże przełamać stereotypy i fobie towarzyszące wizerunkowi tych wyjątkowych stworzeń. Doświadczeni opiekunowie, bez żadnych dodatkowych opłat, chętnie też podzielą się z odwiedzającymi przyrodniczymi ciekawostkami.

Wystawa jest przeznaczona dla każdego, niezależnie od wieku. Wśród wielu atrakcji znajdą się również m.in. ściana z magnesami, nawiązującymi kształtem i kolorem do zwierząt wystawowych, umożliwiającymi stworzenie własnych okazów, czy też wielkoformatowe plansze 3D - idealne jako tło niepowtarzalnych zdjęć.

Ekspozycję będzie można oglądać od soboty, 6 czerwca do końca sierpnia, w godzinach od 10:00 do 20:00, łącznie z niedzielami niehandlowymi.

Ceny biletów od poniedziałku do piątku wynoszą: 22 zł za bilet normalny, ulgowy - 18 zł, grupowy - 14 zł, rodzinny (2+2) - 62 zł; w sobotę i niedzielę: 25 zł za bilet normalny, ulgowy - 20 zł, grupowy* - 16 zł, rodzinny (2+2) - 75 zł.
*bilet grupowy dotyczy szkolnych grup zorganizowanych.

Zobacz www.galeriamalta.pl/