Laboratorium Wyobraźni zaprasza na wycieczkę szlakiem królowej rzek Wielkopolski - Warty. W trakcie zajęć na świeżym powietrzu uczestnicy poznają niezwykłe nadwarciańskie cuda przyrody. Trasa pieszej wędrówki będzie wiodła poprzez łąki, łęgi i liczne rozlewiska wodne zamieszkane przez różnorodne gatunki roślin i zwierząt.

Uczestnicy poznają ich niezwykłe przystosowania do życia w okresowo zalewanych rozlewiskach doliny Warty. Po drodze spotkają między innymi drapieżne rośliny - pływacze oraz trzcinę pospolitą, która choć niepozorna, posiada wiele niezwykłych cech. Jeśli będą mieć szczęście, w sąsiedztwie rozlewisk spotkają również ciekawe gatunki płazów gadów i ptaków. Wszystko to odbywać się będzie w sąsiedztwie Poznania - miasta, w którym wystarczy postawić parę kroków poza utartymi szlakami, by zetknąć się z dziką przyrodą.

Miejsce: start przed Wystawą Zieloną Laboratorium Wyobraźni, a następnie piesza wycieczka w okolice terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Informacja dla zmotoryzowanych: organizatorzy zapewniają bezpłatny, zamknięty parking na terenie PPNT.

Godziny rozpoczęcia: 10:00 i 13:00. Czas trwania: 2,5 godz.

Bilety dostępne wyłącznie online.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 7. roku życia wraz z opiekunami. Udział opiekunów również jest biletowany. WAŻNE! Warto zadbać o ubiór adekwatny do wycieczki terenowej, momentami w miejscach podmokłych i stromych: przede wszystkim wygodne buty. Wskazane są również długie spodnie i kurtka przeciwdeszczowa/peleryna oraz nakrycie głowy. Warto zabrać ze sobą także wodę do picia.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl