x

Tematem przewodnim będzie woda, która staje się przestrzenią coraz śmielszych eksperymentów z zanurzeniem ciała i oddechem, noszących wspólną nazwę podwodnej choreografii. Jest też naturalnym środowiskiem dla rozwoju dyscypliny sportu, łączącej pływanie, gimnastykę artystyczną i taniec, tzw. pływania synchronicznego, zwanego wodnym baletem.

Gościem będzie Magdalena Kossakowska - wieloletnia solistka Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, obecnie spełniająca się w roli choreografa i pedagoga oraz choreografki pływania synchronicznego, która we współpracy z poznańskim klubem sportowym UKS "Dąbrówka" dwukrotnie doprowadziła duet i solo juniorek młodszych do złotego medalu w Mistrzostwach Polski i Olimpiadzie Młodzieży.

W spotkaniu będzie również uczestniczyła Natalia Wilk - tancerka, researcherka, instruktorka freedivingu, specjalizująca się w tańcu pod wodą, prowadząca warsztaty z wodnych technik somatycznych, autorka krótkich filmów tanecznych i bloga o wodnych miastach, współorganizatorka festiwali tańca, twórczyni solowej choreografii "GLOBAL WAR{ming}! exercise", będącej refleksją-spekulacją, jakbyśmy żyli, gdyby doszło do końca świata w postaci zalania lądu.

Więcej informacji

Transmisja

opr.sw

Zobacz ptt-poznan.pl/pl