Po lewej biały robot z głową, oczami i rękoma, po prawej npisy na żółtym tle.

Robolark to międzynarodowa, interaktywna wystawa robotów dla całej rodziny i wielki hit dla fanów najnowszych technologii. Wystawa będzie czynna od 21 sierpnia do 27 września (także w niedziele niehandlowe) w CH King Cross Marcelin przy ul. Bukowskiej 156.

Odwiedzający wystawę wejdą w interakcję z 70 unikalnymi robotami z całego świata, które wcześniej prezentowano na prestiżowych imprezach high-tech w Las Vegas, Berlinie i Pekinie. Przekonają się także, jak może wyglądać przyszłość dzielona z inteligentnymi maszynami i sztuczną inteligencją.

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić osiem stref wirtualnej rzeczywistości, w których każdy będzie mógł przejechać się kolejką górską, zwiedzić dno oceanu, a nawet podnieść helikopter za pomocą siły umysłu. Prezentowany jest także teatr robotów, a kawę zaserwuje robot-barista. Będą też zawody robotów: robosumo, robofutbol i roboboks.

Zwiedzający obejrzą tańczące błyskawice w unikalnym "Tesla-show", a dopełnieniem wszystkiego będzie wyjątkowy pokaz hologramów.

To jednak nie wszystko. Zwiedzający zobaczą show dronów, pokierują robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem. Co godzinę będzie można wziąć udział w bezpłatnej wycieczce, podczas której przewodnik opowie o każdym robocie, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu codziennym.

Ponadto, podczas trzech warsztatów, dzieci będą mogły rysować długopisami 3D, zrobić różnobarwny slime, a nawet uzbierać gwiazdy z nieba w przezroczystym baloniku. Wszystkie rękodzieła dzieci zabierają ze sobą.
Nie tylko dzieci chcą zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać z robotami czy zobaczyć prace legendarnego fizyka - Nikoli Tesli. Również dorośli są bardzo ciekawi technologicznych eksponatów i potrafią spędzić na wystawie Robopark, wraz ze swoimi pociechami, nawet kilka godzin. Tym bardziej że nie ma ograniczeń wiekowych, ani też czasowych w jej zwiedzaniu.

Na stronie internetowej robo-park.pl  można kupić bilety z rabatem 10%. Ilość biletów jest ograniczona!

Zobacz www.robo-park.pl/