Kobieta przeglada ubrania na wieszaku ustawionym na dworze.Po lewej logo: usmiechnieta twarz, a pod spodem czarny napis na zółto-białym tle.

Znana poznańska marka zmienia logotyp i przygotowuje dwa wydarzenia - Mami i Babi Targ w ramach Letniego Targu Ekologicznego w Poznaniu. Babi Targ zmienia identyfikację wizualną.

"Ten rok uświadomił nam, jak bardzo potrzebujemy spotkań i bliskości. Widać to było również w badaniach, które przeprowadziłyśmy wśród uczestniczek naszych wydarzeń. Nowym znakiem chcemy zaakcentować to, co jest dla nas ważne, a więc spotkanie oraz ekologię, radość i otwartość - mówi Joanna Stankiewicz, organizatorka Babich Targów i właścicielka Babilądu, i dodaje: Potrzebujemy wymiany - zarówno myśli i idei, jak i rzeczy, którymi się posługujemy w codziennym życiu i które są nośnikami historii. Warto, żeby krążyły wśród ludzi. Ważna jest również ekologia. W dzisiejszym świecie liczy się uważność na to, co wokół nas, empatia i odpowiedzialne działania. Babi Targ to spotkanie i radość, trochę jak zabawa w sklep z dzieciństwa. Liczy się to, że jesteśmy razem. Babi Targ jest również przestrzenią otwartą i przyjazną wszystkim. Odchodzimy od znaku, w którym prezentowałyśmy postać kobiecą i wybieramy bardziej uniwersalne rozwiązanie.
Nową identyfikację chcemy wprowadzić minimalizując negatywny wpływ na środowisko naturalne i starając się korzystać z rozwiązań i materiałów z drugiego obiegu. W tym celu podjęłyśmy współpracę ze STUDIEM MINIMUM, poznańskim studiem projektowania graficznego, które za cel stawia sobie odpowiedzialne działania oraz szukanie rozwiązań przyjaznych dla natury i realizowanych w duchu zrównoważonego rozwoju, a które przekonało nas do siebie hasłem, że liczy się nie tylko to, co robić, ale również to, czego nie robić."

Pierwsza odsłona nowego znaku odbędzie się przy okazji dwóch wydarzeń, organizowanych w wersji plenerowej w ostatni weekend sierpnia, w ramach Letniego Targu Ekologicznego na Międzynarodowych Targach Poznańskich:

  • Mami Babi Targ - sobota, 29.08.2020, g. 10.00-15.00
  • Babi Targ - niedziela, 30.08.2020, g. 10.00-15.00

Sprzedaż biletów dla Wystawców wystartuje 12 sierpnia, o g. 12.00 na stronie www.tobilet.pl.

Bilety dla osób, które chcą wziąć udział w Letnim Targu Ekologicznym jako Odwiedzający można już zakupić na stronie: http://tobilet.pl/letni-targ-ekologiczny.html. Uwaga - bilety na wydarzenia są dostępne wyłącznie online!

O Babim Targu:

Babi Targ to wielka akcja wietrzenia szaf, najstarsza impreza tego typu w Polsce, organizowana regularnie od 2007 roku w Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy i Łodzi.
Babi Targ to doskonała okazja, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania i wyjątkową biżuterię. To również świetna alternatywa dla wszystkich, którzy zamiłowanie do mody łączą z ekologicznym stylem życia - ubranie zyskuje drugie życie, a my dodatkowe środki w portfelu.
Z kolei Mami Babi Targ to specjalna edycja Babiego Targu dedykowana rodzicom i dzieciom. Zamiast wyrzucać nienoszoną już odzież lub kupować kolejne przedmioty rodzice mogą przynieść ubranka, buty, dodatki czy zabawki, z których dzieci już wyrosły i puścić je w obieg.
Podczas spotkania rodzice mogą wymieniać się między sobą lub, jeżeli wymiana nie będzie możliwa, przeprowadzać transakcje gotówkowe. W każdym przypadku jest to atrakcyjne rozwiązanie: przychodząc na Mami Babi Targ rodzice pozbywają się zbędnych przedmiotów, które w swoim "drugim życiu" trafiają do innej rodziny, a jednocześnie mogą wyszukać coś nowego dla swoich dzieci.
Więcej informacji oraz regulamin wydarzeń znajdują się na stronie www.babilad.pl i na www.facebook.com/Babilad.

Zobacz www.babilad.pl/