Kolaż zdjęć z różnych miejsc Starego Rynku. W środku napis "Poznań (dla) zakochanych".

Quest "Poznań (dla) zakochanych"

2021-02-07 ( niedziela ) – 2021-02-14 ( niedziela )
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Poznaniu, ul. Bolesława Prusa 3, Poznań

Kategoria: Inne

Z okazji obchodów Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw oraz Walentynek pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury powstał quest "Poznań (dla) zakochanych".

Uczestnicy gry, spacerując po Starym Rynku i jego okolicach, poznają przeróżne miłosne historie, jakie miały miejsce w Poznaniu na przestrzeni dziejów. Będzie więc o romantycznych związkach, o zdradzie, morderstwie, miłości szczęśliwej i tej bez happy endu.

Kim byli bohaterowie tych historii, dowiedzą się wszyscy, którzy wezmą w zabawie.

Z pewnością będzie ciekawie! 

Kiedy z powodu pandemii nie możemy skorzystać z wielu atrakcji, edukacyjna zabawa terenowa jest ciekawym pomyłem na spędzenie czasu z ukochaną osobą.

Informacje praktyczne:

Gra będzie dostępna w okresie od 7 do 14 lutego. Udział w niej jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszych zapisów ani rejestracji. Aby rozwiązać quest, wystarczy skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej Questy-Wyprawy Odkrywców, przygotowanej przez Krzysztofa Szustkę - Fundacja Calamita lub pobrać i wydrukować ulotkę z tekstem gry ze strony: www.regionwielkopolska.pl/questy.  

Po drodze uczestnicy rozwiązują zadania i zagadki, a na końcu docierają do miejsca, gdzie została ukryta skrzynia skarbów z tajemniczą pieczęcią.

Czas trwania gry wynosi ok. 50 minut. 

Więcej informacji dotyczącej gry można uzyskać pod nr. telefonu 61 66 40 865.

Zobacz www.wbp.poznan.pl