Kobieta i mężczyzna siedzą na krzesłach obok siebie. Mężczyzna czyta książkę. Pod spodem napis: Łazarskie integracje ze sztuką i przyrodą.

Łazarskie integracje w kontakcie ze sztuką i przyrodą

2021-07-09 ( piątek )
12:00-19:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35, Poznań

Łazarskie integracje w kontakcie ze sztuką i przyrodą
Jak? W sposób niebanalny i integralny spektakl "Matplaneta", czytanie własnej literatury, prezentacja własnych piosenek, muzyki i sztuk wizualnych oraz malowanie łazarskich kamieni integracji i mocy.
Gdzie? W Inkubatorze Kultury Pireus.
Kiedy? 9.07 od godziny 12:00 do 19:00 a może i dłużej.

  • godz. 12:00 - spektakl "Matplaneta" autorstwa Katarzyny Kroczyńskiej, w wykonaniu teatru integracyjnego Przestrzeń Działań Otwartych. Spektakl dla osób dorosłych.
  • od godziny 13:00 malowanie kamieni i wystawienie prac plastycznych
  • godz. 14:00 literatura (m.in. Adama Cichy, Katarzyny Kroczyńskiej, Ryszarda Włodarczaka, Michała Bojarskiego, piosenki, taniec i sztuka wszelaka)
  • godz. 17:00 - 18:30 program dla rodzin: 17:00 malowanie kamieni, 17:30 joga dla rodzin prowadzona przez Anię Jankowską, po której nastąpi czytanie wierszy dla dzieci autorstwa Ani Jankowskiej. Na jogę prosimy przynieść ze sobą karimaty, maty lub koce.
  • od godziny 19:00 jam session

Dlaczego? Chcemy pokazać Państwu, że:

  • świat ma wiele wymiarów, uczuć, emocji, wrażeń, że dla nas nie jest oczywisty,
  • matematyka świetnie opisuje rzeczywistość czarno-białą a z kolorem szarym ma już problem,
  • chcemy uchwycić i pokazać rzeczywistość eteryczności sztuki. Pokazać, że jest ona dostępna dla każdego: małego i dużego,
  • świat mieni się kolorami kamieni integracji i mocy,
  • każdy człowiek jest "zaczarowanym ogrodem" a my postaramy się do niego znaleźć klucz.

Organizatorzy zapraszają całe rodziny, twórców (bez względu na wiek), amatorów, profesjonalistów, performerów, placówki, instytucje, pracownie warsztatowe do podzielenia się tym co robią, co tworzą. Trwa już zbieranie zgłoszeń. Dajcie znać wcześniej, co robicie i czego od organzatorów potrzebujecie by mogli się przygotować. Będą starali się pomóc w miarę możliwości. Preferują by twórcy przynieśli swoje prace, wymagające wystawienia w dniu imprezy tj. 9.07 i tego samego dnia je zabrali. Jeśli jest to niemożliwe a chce się wystawić to poinformujcie organizatorów o tym. Impreza ma charakter integracyjny i wspólnej zabawy przy sztuce. Organizatorzy będą dbali o wasze prace i pilnowali ich, ale nie ponoszą odpowiedzialności za ich przypadkowe zniszczenie lub uszkodzenie (nie zakładają, też że do tego dojdzie).

W miarę możliwości przynieście ze sobą kamienie.

Zgłoszenia odbywają się na email: przestrzendo@gmail.com tel. 604 417 795
MCIL Łazanka, CIM Horyzonty, Rada Osiedla św. Łazarz, CILSąsiedzki, Kolektyw Kąpielisko, Inkubator Kultury Pireu, Otwarta Strefa Kultury, Przestrzeń Działań Otwartych, Łazarz, aktywizacja, ziałajloklanie, Miasto Poznań, Kalejdoskop Jogi

Zobacz www.facebook.com/events/1501437596855549/?ref=newsfeed