Potrawa: mięso z grzankami i sałatką.

Jedzielnia nad Rusałką

2021-07-17 ( sobota )
12:00-17:00
Jezioro Rusałka - okolice przejścia pod torami kolejowymi

Kategoria: Inne Seniorzy

W sobotę równo w południe, startuje druga w tym roku Jedzielnia, czyli organizowana przez Miasto Poznań cykliczna prezentacja najfajniejszych poznańskich restauracji. W lipcu w Jedzielni zaprezentuja się 4 lokale: restaurację Żuk, UMami Gotowanie, restaurację Radosną i mistrzynie pierogów z Nie śpimy, lepimy.

Czwarty sezon Jedzielni odróżnia się od poprzednich trzech tym, że do każdego wydarzenia zapraszamy Gościa Specjalnego. Na lipcową edycję zaproszenie przyjęło Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe w Poznaniu, którego wolontariusze będą serwowali potrawy charakterystyczne dla kultury Bliskiego Wschodu.

Podczas Jedzielni restauracje i Gość Specjalny serwują dania w cenie 10 zł tak, by każdy kto nas odwiedzi mógł spróbować kilku potraw. Nowością w sezonie 2021 jest to, że każdy lokal będzie miał możliwość przygotowania jednego dania premium w cenie do 15 zł.

17 lipca namioty Jedzielni staną w okolicy przejścia pod torami kolejowymi (między terenami nad Jeziorem i obiektami sportowymi Olimpii). Restauracje będą serwowały dania od godz. 12:00 do 17:00.

W sezonie 2021 odbędzie się 5 edycji Jedzielni. Pierwsza, czerwcowa była na Placu Wolności. Miejsca, w którym odbędą się kolejne (sierpniowa, wrześniowa i październikowa) i kolejnych uczestników będą podawane systematycznie.

Zobacz www.facebook.com/jedzielnia