Jerzyk w pobliżu gniazda w otworze elewacji bloku.

"Ptaki i nietoperze w przestrzeni miejskiej" - konkurs fotograficzny.

07.06 – 15.08.2021

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska ogłasza konkurs fotograficzny pt. "Ptaki i nietoperze w przestrzeni miejskiej".
Przedmiotem Konkursu jest zdjęcie o rozdzielczości nie mniejszej niż 10 megapikseli, pokazujące ptaki i nietoperze w przestrzeni miejskiej z opisem, gdzie zdjęcie zostało zrobione oraz kiedy (data i godzina). Zdjęcie musi być dobrej jakości, nie poruszone oraz bez retuszowania w programach graficznych. Zdjęcia należy przesyłać do 15 września b.r., do godz. 23.59 na adres kos@um.poznan.pl, wyłącznie za pośrednictwem wetranswer, wirtualnego dysku Google lub innego wirtualnego dysku. W tytule wiadomości należy podać: "Konkurs fotograficzny". Najbardziej zależy nam na zdjęciach pokazujących ptaki i nietoperze w otoczeniu przestrzeni miasta, np. fragmentu budynku, ulicy lub skweru.

Nagrodami w konkursie będą zestawy gadżetów miejskich dla 5 autorów najlepszych zdjęć. Liczba nagród może być większa w zależności od ilości zgłoszeń i jakości zdjęć.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Bardzo szybko uznano to święto w wielu krajach na całym świecie.

Ważne jest to że zdajemy sobie sprawę z tego, że ochrona ostatnich naturalnych enklaw przyrody w mieście i przywracanie naturze w miarę możliwości innych miejsc, są ważne nie tylko dla nas ale i dla przyszłych pokoleń. Te działania dla każdego z nas nie muszą być bardzo spektakularne, mogą być drobne - takie na miarę naszych możliwości.

Konkurs pozwoli wielu uczestnikom przyjrzeć się życiu ptaków i nietoperzy - zrozumieć i docenić jak ważną rolę odgrywają w ekosystemie, uwrażliwić na ich problemy egzysencjonalne, które gotują im ludzie. Przecież są naszymi małymi, nieocenionymi sprzymierzeńcami, w walce z dokuczliwymi owadami - głównie z komarami, muchami i meszkami.

Więcej informacji dot. Zarządzenie Prezydenta, konkursu, a także tego jak podglądać jerzyki w budkach lęgowych zainstalowanych na budynku przy ul. Gronowej, znaleźć można na www.poznan.pl/srodowisko.

Zobacz www.poznan.pl/mim/wos/news/swiatowy-dzien-ochrony-srodowiska-oglaszamy-konkurs-fotograficzny-dla-mieszkancow,165114.html