Czarno białe zdjęcie przedstawia twarz mężczyzny z lekkim zarostem i długimi włosami na tle drzewa.

uczyMY #naTaczaka / Lekcje tańca współczesnego / floorwork / improwizacja z Patrykiem Jarczokiem

04.11.2021
18:30 20:00

 W ramach cyklu uczyMY #naTaczaka możliwe są zajęcia z Danielem Michną i Patrykiem Jarczokiem, artystami - tancerzami Polskiego Teatru Tańca.

uczyMY #naTaczaka / Lekcje tańca współczesnego z Patrykiem Jarczokiem z elementami floorwork i improwizacji

Punktem wyjścia do działania będzie ciało i jego przestrzeń - zarówno wnętrze jak i peryferie. Eksplorując język poruszania się, zanurzymy się w głąb układu nerwowego, pobudzimy powięzi oraz zniwelujemy miejsca będące barierą w swobodnym przepływie energii i ruchu. Podczas zajęć poszukamy niekonwencjonalnych rozwiązań w ciele. Lekcja tańca współczesnego zawierać będzie również pracę z podłogą. Wykorzystamy tę płaszczyznę jako partnera oraz podstawę do rozwijania funkcjonalności ruchu. Kolejny temat to improwizacja - proces podejmowania decyzji i śledzenie ruchu pozwoli nam dokonać wyborów kompozycyjnych w czasie rzeczywisty. Oprócz tego skupimy się na odkrywaniu różnorodnych jakości ruchowych, jakie posiada nasze ciało. Stawiając siebie w niekomfortowych sytuacjach ruchowych, dowiemy się jak z łatwością możemy przygotować się na nieoczekiwany przepływ informacji. Wyjdziemy ze strefy komfortu, czy też z dobrze nam znanego stylu poruszania się, dodatkowo obudzimy pokłady zwierzęcej energii, która drzemie w naszym ciele. 

  • Poziom zaawansowania: zaawansowany (we wtorki) i open level (w czwartki)
  • Czas trwania lekcji: 1,5 h
  • Pierwsze zajęcia promocyjnie gratis w dniu 12.10.2021 g. 18.30 
  • Pozostałe zajęcia: 14.10, 19.10, 21.10, 26.10, 28.10, 02.11, 04.11, 09.11, 16.11, 30.11. godz. 18:30
  • Wiek uczestników: 14+

Ceny : 

Wstęp na pojedyncze zajęcia: 30 zł - można wykupić 45 minut przed rozpoczęciem zajęć lub drogą elektroniczną w serwisie bilety24.pl.

Karnet na cykl 5 zajęć: 120 zł  - do wykupienia w siedzibie Polskiego Teatru Tańca

Patryk Jarczok 

Dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent kierunku taniec WSUS w Poznaniu oraz Institute of Dance Arts na Anton Bruckner Privatuniversität Linz w Austrii. Stypendysta programu Erasmus+ w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main na wydziale tańca. W latach 2014-2016 związany z zespołem STW Natalii Draganik-Franke. Od 2018 roku związany z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu. Od marca 2019 stażysta w Staatstheater Kassel - Johannes Wieland Company. Współpracował między innymi z takimi artystami jak Cameron McMillan, David Zambrano, Wim Vandekeybus, Martin Durov & Laja Field oraz Maciejem Kuźmińskim.

Zobacz www.ptt-poznan.pl/pl/node/1131