""

Koniec lata w Kaponierze Kolejowej w Poznaniu

27.08 – 24.09.2022

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, wyjątkowe podziemia Kaponiery Kolejowej zostaną udostępnione dla zwiedzających. Kaponiera Kolejowa to przez lata zapomniany (a przy tym jedyny w swoim rodzaju) obiekt forteczny, który zyskał nowe oblicze po przebudowie ronda komunikacyjnego, które od niego przejęło swoją nazwę.
W sierpniu wnętrza Kaponiery Kolejowej dostępne będą w czasie Dni Twierdzy Poznań czyli 27-28.08.
Kim był Kaponier? Skąd ceglane podziemia pod głównym węzłem komunikacyjnym miasta, Jak wyglądał kanonier służący w Kaponierze? Nasi przewodnicy zapraszają na niezwykłą podróż po historii Kaponiery Kolejowej - miejsca nierozerwalnie wpisanego w historię "Twierdzy Poznań". Zapraszamy na godzinę zwiedzania, pełną pasji oraz wiedzy o poznańskim węźle kolejowym. Dzięki prezentacji multimedialnej, wyjątkowym zdjęciom oraz opisom związanym z dziejami Twierdzy Poznań, wspólnie spędzony czas będzie niezapomnianym przeżyciem. Ponadto każdy z odwiedzających Kaponierę Kolejową będzie mógł odebrać kartę fortyfikacyjnej gry turystycznej pod zagadkowym tytułem "Bezpieczny bądź, Poznaniu".

To nie wszystko! W każdą sobotę września w podziemiach będzie można wziąć udział m.in. w różnorodnych warsztatach oraz prelekcjach, a także odkryć Tajemnicę Kaponiery, która zmieni się w niezwykły pokój zagadek.Aby skorzystać z propozycji wystarczy na przystanku PST pod rondem odnaleźć półkoliste foyer. W głębi znajduje się wejście do podziemi. W przypadku większości propozycji ilość miejsc jest ograniczona i wymaga wcześniejszej rezerwacji na stronie www.kaponierakolejowa.pl, gdzie można znaleźć również szczegółowy program.
WSZYSTKIE PROPOZYCJE SĄ BEZPŁATNE.
Więcej szczegółów programu na stronach www.kaponierakolejowa.pl oraz www.facebook.com/kaponierakolejowa

Zobacz www.kaponierakolejowa.pl/