Na grafice plakat wydarzenia.

Na wystawie można zobaczyć prace podarowane Fundacji Dom Autysty przez artystów z Poznania i innych polskich miast, które będą licytowane podczas charytatywnej Aukcji dla Domu 3 grudnia o godz. 16. Jako pierwszy licytowany będzie obraz Michała Kaczmarka, nastolatka z autyzmem, ucznia Ośrodka im. Tylewicza. Praca powstała podczas warsztatów w ramach projektu "Galeria Dom", prowadzonych przez Joannę Imielską, poznańską artystkę, profesora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Na wystawie, obok podarowanych prac, można oglądać dzieła, które przekazali uznani artyści z Poznania, m.in. Anna Tyczyńska, Joanna Imielska, Grzegorz Myćka, Noriaki, Honza Zamojski, Szymon Szymankiewicz. Są także prace znanych artystów spoza Poznania: Ewy Kuryluk, Doroty Buczkowskiej czy Grzegorza Klimka. Jest też wiele prac artystów młodego pokolenia, głównie absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Wystawa w prestiżowych salach CK Zamek zwraca uwagę na problematykę autyzmu i na potencjał twórczy osób z autyzmem. Wzmacnia także ich poczucie własnej wartości.Podczas wernisażu obecni będą uczestnicy projektu, osoby z autyzmem biorące udział w zajęciach dziennych w Domu Autysty oraz uczniowie Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Zbigniewa Tylewicza w Poznaniu.
Kuratorką Wystawy dla Domu jest Natalia Łojek.
Wystawę można zwiedzać:
 23.11 - 2.12 | g. 12-20,
3.12 | g. 12-14.
W planie są oprowadzania kuratorskie - Natalia Łojek opowie podczas nich szczegółowo o prezentowanych pracach.
Oprowadzania kuratorskie:
26.11. | g. 12
2.12 | g. 18
Aukcja dla Domu:
3.12 | g. 16
Wstęp wolny.

opr.sw

Zobacz ckzamek.pl/