plakat

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2014

11.07 – 17.07.2014

W tym roku już po raz siódmy będziemy mieli okazję przyjrzeć się z bliska temu, co aktualnie dzieje się w świecie animacji. W Poznaniu odbędzie się bowiem 7. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator, któremu od początku towarzyszy Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych - przez siedem lipcowych dni w mieście odbywać się będą pokazy filmów konkursowych, retrospektywy, przeglądy tematyczne, premiery, projekcje z muzyką na żywo, koncerty, warsztaty i wykłady.

 Dla Animatora rok 2014 należy do kobiet - specjalnym punktem programu będą bowiem prezentacja prac artystek z Polski i zagranicy oraz konferencja poświęcona twórczości kobiet. Główne motywy tematyczne festiwalu to także animacja z Chin oraz animacja non-camerowa.

Festiwalowym pokazom i koncertom, jak co roku, towarzyszyć będzie rozbudowany program warsztatów i wykładów, w tym m.in. warsztaty animacji non-camerowej ze Stevenem Woloshen'em, warsztaty animacji wycinankowej z Izabelą Plucińską, warsztaty animacji eksperymentalnej z Ajay Kumar Tiwari, czy warsztaty animowanych teledysków z Yachem Paszkiewiczem - w tym roku pod hasłem "Naśladując Normana McLarena" młodzi twórcy tworzyć będą obrazy do muzyki Leszka Możdżera. Zapisy na warsztaty rozpoczną się 16. czerwca.

Specjalny program dla najmłodszych - Animator dla dzieci - przygotuje Centrum Sztuki Dziecka. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, pokazach filmów krótkometrażowych i pełnometrażowych.

Ruszyła sprzedaż biletów na 7. edycję Festiwalu Animator. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie można nabyć karnet na 10 wejść, w cenie 50 zł, lub pojedyncze bilety na poszczególne seanse.  Zostały ostatnie wolne miejsca na warsztatach. Przyjmujemy jeszcze zapisy na warsztaty z Arkiem Nowakowskim pt. "Mapping i animacja. Symbioza dwóch technik", "Tworzenie rzeźb dźwiękowych" z Patrykiem Lichotą, warsztaty z Ewą Kaczmarek pt. "Wyobraźnia/ciało/ruch/animacja" i warsztaty animacji eksperymentalnej z Ajayem Tiwari. Zapisy na warsztaty Animatora dla Dzieci prowadzi Centrum Sztuki Dziecka.

Szczegóły na stronie www.animator-festival.com